رشد ۱.۵ برابری سرمایه‌گذاری صنعتی مازندران در سال ۹۸

ساری-ایرنا- مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت: حجم سرمایه‌گذاری صنعتی در مازندران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱.۵ برابر بیشتر شد.

 حسینعلی قوانلو عصر چهارشنبه در نشست مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران با استاندار و صنعتگران مازنی در ساری افزود: در ۹ ماهه سال جاری حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در مازندران انجام شد که مبلغ سرمایه گذاری در مدت مشابه سال قبل ۶هزار میلیارد ریال بود.

وی اظهار داشت: تا پایان سال‌جاری نیز یک هزار میلیارد تومان طرح صنعتی نیمه کاره در استان به بهره برداری می رسد.

قوانلو اضافه کرد : در سال‌جاری از محل طرح های صنعتی ۲ هزار نفر بیکار سرکار رفتند که با افتتاح چهار طرح بزرگ صنعتی در دست اجرا تا پایان سال‌جاری این اشتغال به بیش از سه هزار نفر می رسد.

دبیر شورای توسعه صادرات مازندران مهمترین طرح های بزرگ در دست اجرا را کاسپین دارو و طرح توسعه فرش ساوین اعلام کرده که امسال افتتاح می شود.

قوانلو با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی رشد مصرف برق صنعتی در مازندران گفت: میزان مصرف برق صنعتی استان حدود دو برابر میانگین کشوری رسید.

وی اضافه کرد : این افزایش مصرف نشان می دهد که رشد تولید صنعتی در استان با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی رخ داده است.

قوانلو با اشاره به پرداخت تسهیلات ۹۳۰ میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن مازندران گفت : این بانک ۷۰ درصد تسهیلات مصوب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را پرداخت کرد.

به گفته وی این بانک در مازندران رتبه اول پرداختی را در سطح بانک صنعت و معدن کشور به خود اختصاص داد.

مدیرکل صمت مازندران خواهان مشارکت بانک ها در حمایت از واحدهای صنعتی به خصوص در تامین سرمایه در گردش شد.

مازندران طبق آمار ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۸۰ هزار میلیارد ریال دارد و ۶۰ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =