۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1203
کد خبر: 83608301
۰ نفر

برچسب‌ها

«شریف‌اف» کهنه‌کار بهترین آزادکار داغستان شد

تهران - ایرنا - «شریف شریف‌اف» کشتی‌گیر روسی‌الاصل جمهوری آذربایجان و دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۱۰۲ لندن، به‌عنوان بهترین آزادکار سال ۲۰۱۹ جمهوری داغستان روسیه معرفی شد.

یک سایت روسی به بررسی عملکرد ۳۹ کشتی‌گیر آزادکار داغستانی الاصل که برای کشورهای دیگر کشتی می‌گیرند پرداخته که «شریف شریف‌اف» قهرمان جهان و المپیک از کشور جمهوری آذربایجان به‌عنوان کشتی‌گیر برتر معرفی شد.

در لیست منتشر شده از سوی این سایت پس از شریفاف، «جاوریل شاپیف» از ازبکستان و «نورماگمد حاجیاف» از جمهوری آذربایجان عنوان‌های دوم و سوم را بدست آوردند.

شریف‌اف در فینال پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان درقزاقستان مغلوب «عبدالرشید سعدالله‌یف» روس شد. «حسن یزدانی» و «علیرضا کریمی» نیز سابقه پیروزی مقابل شریف‌اف را دارند.

۳۹ آزادکار داغستانی‌الاصل در سال ۲۰۱۹ میلادی در ترکیب تیم‌های کشتی کشورهایی همچون جمهوری آذربایجان، ازبکستان، بلاروس، لهستان، مقدونیه، قرقیزستان، قزاقستان، رومانی، بحرین و مجارستان به میدان رفته‌اند.

این در حالی است که دیگر کشتی‌گیران روس از مناطق مختلف این کشور، نیز بعنوان کشتی‌گیر در ترکیب تیم‌های کشورهای دیگر به میدان رفته‌اند.

دوپینگ سنگین وزن بلاروسی در بازی های اروپایی

آزمایش دوپینگ «کریل هریشچنکا» از کشور بلاروس که در رقابت‌های وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی بازی‌های اروپایی ۲۰۱۹ بلاروس به مدال طلا رسیده بود، مثبت اعلام شد.

بر این اساس مدال طلای این وزن به «یاکوبی کاجایا» از گرجستان و نفر دوم این وزن رسید و «سرگئی سیمینوف» روس صاحب که پیش از این مدال برنز این وزن را بدست آورده بود به دلیل اینکه مغلوب این کشتی گیر بلاروس در مسابقات نیمه نهایی شده بود، صاحب مدال نقره شد.

«نیکلا کوچمی» از کشور اوکراین نیز با توجه به شکست از این کشتی‌گیر به مدال برنز رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =