نخستین نشست تخصصی همکاری‌های ICT بین ایران و ترکیه به پایان رسید

تهران- ایرنا- نشست تخصصی همکاری‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه با مرور توافقات به‌عمل آمده، به پایان رسید.

در مراسم اختتامیه این نشست که با حضور ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و عمر فاتیح سایان معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه برگزار شد، دو طرف ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست تخصصی به مرور تفاهمات به عمل آمده در کمیته‌های فرعی پرداختند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توافقات صورت گرفته در کمیته های فرعی رگولاتوری، سیستم‌های ماهواره‌ای و هماهنگی فرکانسی، کمیته دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک و امنیت فضای مجازی و کمیته ارتباطات و همکاری‌های زیرساختی توسط طرفین جمع‌بندی شد و همچنین نمایندگانی از سوی دو طرف برای پیگیری تفاهمات صورت پذیرفته معرفی شدند.

در پایان این نشست، رؤسای هیات‌های دو کشور ابراز امیدواری کردند که پیش از برگزاری دومین نشست کمیته تخصصی فاوا در آنکارا شاهد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در اجرایی شدن تفاهمات به عمل آمده در این جلسه باشند.     

صبح روز سه‌شنبه دوم دی ماه، اولین کمیسیون مشترک دوجانبه ICT ایران و ترکیه با حضور معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و عمر فاتیح سایان معاون وزیر حمل و نقل ترکیه در مرکز همکاری‌های بین‌المللی و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این مراسم علاوه بر معاون وزیر ارتباطات ترکیه، تعدادی از معاونان و رؤسای وزارت ارتباطات ترکیه و ایران نیز حضور داشتند.
نخستین نشست کمیته تخصصی همکاری‌های مشترک ایران و ترکیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سه کارگروه تخصصی همکاری‌های رگولاتوری و هماهنگی فرکانسی، همکاری‌های دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک و امنیت سایبری و همکاری‌های زیرساختی و ارتباطات سه و چهار دی ماه به مدت دو روز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

لازم به ذکر است حدود یک ماه دیگر از تاریخ اول تا سوم بهمن ماه هیات تجاری حوزه فناوری ایران برای برگزاری نشست‌های B تو B به شهر استانبول سفر خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =