ثریا آقایی شانس بدمینتون ایران برای کسب سهمیه المپیک است

سمنان- ایرنا- نایب رییس فدراسیون بدمینتون گفت: ثریا آقایی تنها شانس این رشته ورزشی در ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

فریبا مددی روز چهارشنبه در حاشیه مجمع انتخابات رئیس هیات بدمینتون سمنان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آقایی توانست با حضور در رقابت‌های مختلف رنکینگ خود را به ۱۰۶ ارتقا دهد.

وی بیان کرد: با توجه به تعداد رقابت‌هایی که فدراسیون بدمینتون برای این ورزشکار تا اردیبهشت ۹۹ برنامه‌ریزی کرده است، امید به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ دور از دسترس نیست.

نایب رییس فدراسیون بدمینتون ادامه داد: کسب سهمیه المپیک توکیو به وسیله آقایی برای بدمینتون ایران اهمیت زیادی دارد و نوعی معجزه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اعزام به رقابت‌های برون مرزی برای ارتقا رنکینگ ورزشکاران، تصریح کرد: اعزام به این رقابت‌ها به ویژه برای ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه المپیک از ابتدای سال انجام شده است.

مددی بیان کرد: بیست و نهمین دوره رقابت‌های بین المللی جام فجر با حضور ورزشکارانی از حدود ۳۰ کشور به میزبانی استان فارس از پانزدهم تا نوزدهم بهمن امسال در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود.

نایب رییس بدمینتون ادامه داد: با توجه به فراخوان استعدادیابی در ابتدای امسال، جشنواره آن به منظور انتخاب برترین‌ها برای حضور در اردوهای استعدادپروری در سال آینده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مطلوب بانوان بدمینتون‌باز کشور، خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار ورزشکار سازمان یافته داریم که ۱۴ هزار بانو و ۱۶ هزار نفر آقا را تشکیل می دهند.

نایب رییس فدراسیون بدمینتون تاکید کرد: استان سمنان با برخورداری از  ظرفیت بالا در این رشته ورزشی یکی از پایگاه‌های تعیین شده این فدراسیون برای برگزاری اردوهای تیم ملی و رقابت‌های رنکینگ و قهرمانی کشور است.

مجمع انتخاباتی هیات بدمینتون استان سمنان روز چهارشنبه با حضور  مددی نایب رییس فدراسیون بدمینتون، مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و سایر اعضای مجمع در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار و مرتضی شحنه با کسب ۹ رای به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات بدمینتون استان سمنان انتخاب شد.