عالمان و مبلغان دین، کسوت و نقش پیامبران را برعهده دارند

سنندج - ایرنا - مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان گفت: عالمان و مبلغان دین، کسوت و نقش پیامبران را برعهده دارند و باید دانش‌های دینی را به درستی به عموم مردم ابلاغ کنند.

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در نشست مبشرین فرهنگی شهرستان‌های دیواندره، بانه و سقز به میزبانی سقز ، اظهار داشت: افراد از نظر منزلت اجتماعی و مسوولیت در جامعه شاید جایگاه و مقام مهمی داشته باشند ولی جایگاه و منزلت افراد از نگاه خداوند تعریف و شاخص‌های متفاوتی دارد.

وی با بیان اینکه معیارهای ارزیابی خداوند، عملکرد بندگان است و درستی مسوولیت‌های اجتماعی آنها پیش خداوند تعریف می‌شود، افزود: نیاز جوامع مختلف هدایت‌گری است بنابراین افراد مسیر و راه سعادت، رستگاری و تعالی را باید با ابلاغ درست دانش‌های دینی توسط مبلغان و مبشرین دینی طی کنند.

حجت‌الاسلام حاتمیان با اشاره به اینکه مبشرین فرهنگی کسوت هدایت‌گری و کنش‌گری و کارکرد پیامبر را پذیرفته‌اند، یادآور شد: مردم از کسانی که داعیه هدایت‌گری دارند انتظار دارند که علاوه بر علم و آگاهی، معرفت دینی، در اخلاق و تعامل اجتماعی با سعه‌صدر و مهربانی و شفقت رفتار کنند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین عامل موفقیت پیامبر بزرگ اسلام(ص) مهربانی و اخلاق بود، افزود: محبت ورزیدن به بندگان یکی از ویژگی‌های بارز پیامبر اسلام بود لذا باید ما هم به عنوان مبلغ دینی درست رفتار کنیم تا شرمنده جامعه نشویم و این ویژگی‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار داشت: همه جریان‌های فکری و مکاتب فقهی زیر چتر اسلام هستند و اسلام همه ما را با هم جمع می‌کند چون اسلام باعث وحدت شیعه و سنی است و از تفرقه و تنازع جلوگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: جوانان ما و نسل امروزه، پر انرژی، هوشمند و دارای نبوغ هستند بنابراین مبلغان دینی بایستی در این شرایط پر رنج و شرایط اقتصادی سخت، درست رفتار کنیم و در ابلاغ دین کوتاهی و سهل‌انگاری نکنیم تا جوانان ما به بیراهه نروند و از اصل دین خارج نشوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاتمیان هدف از نشست با مبشرین فرهنگی را هم‌اندیشی و همراهی در تبلیغ و ترویج احکام فقهی به جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: همه ما بخصوص مسئولان و ماموستایان اهل سنت بایستی نگاه انقلابی به همه موضوع‌ها داشته باشیم و با همین نگاه انقلابی، امنیت و ارزش‌های دینی جامعه را پاسداری کنیم.

این نشست با حضور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان، امام جمعه سقز، رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز و همچنین ماموستایان و مبشرین دینی شهرستان های دیواندره، بانه و سقز برگزار شد و در میان این نشست، ماموستایان اهل سنت هم نظرات و نکته هایی را مطرح کردند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =