۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83608018
۰ نفر

برچسب‌ها

صدور ۲۵۰ هزار شناسنامه مکانیزه در استان ایلام

ایلام- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال ایلام سرعت بخشی به روند صدور شناسنامه های مکانیزه را از برنامه های این سازمان برشمرد و گفت: ۲۵۰ هزار از این شناسنامه ها تاکنون در این استان صادر شده است.

منوچهر تیموری روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات ایلام اظهار داشت: گفت: ۹۹.۸ درصد وقایع حیاتی همچون ولادت، وفات، ازدواج ، طلاق و صدور اسناد هویتی در این استان در مهلت قانونی به ثبت می رسند.

وی یادآور شد: طی ۹ ماهه سال جاری ۶ هزار و ۵۲۵ واقعه ولادت، یک هزار و ۹۱۰ واقعه وفات، سه هزار و ۶۸۷ واقعه ازدواج و ۶۲۴ واقعه طلاق در استان ایلام به ثبت رسیده است.

وی افزود: سازمان ثبت‌احوال بیش از ۵۰ نوع خدمت به مردم ارائه می‌دهد و در سال جاری بیش از ۷۰ هزار نفر مراجعه مستقیم به ادارات ثبت احوال این استان ثبت‌ شده است.

تیموری یادآور شد: قدمت ثبت احوال در استان ایلام به ۸۶ سال می رسد و این سازمان در مسیر تاسیس تاکنون با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده و هم اکنون در مسیر رشد و بالندگی به وظایف خود عمل می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص صدور شناسنامه در استان گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده و ۲۰۰ نفر فاقد شناسنامه نیز تعیین تکلیف شدند.

تیموری با بیان اینکه تنها در ۹ ماهه امسال ۳۰ هزار شناسنامه مکانیزه صادر شده، گفت: تاکنون ۴۰۴ هزار نفر معادل ۸۷ درصد فرد واجد شرایط در استان برای دریافت کارت ملی هوشمنمد ثبت نام شده است.

وی تاکید کرد: تنها ۱۳ درصد واجدین شرایط برای ثبت نام اقدام نکرده اند که در تلاشیم تا پایان سال این تعداد نیز ثبت نام کنند.

تیموری گفت: رونمایی از اسناد سجلی شهیدان و بزرگان استان یکی دیگر از اقدامات فرهنگی ثبت‌احوال استان بوده است و در ایام اربعین نیز سامانه احراز هویت این سازمان برای کمک به مسوولان در مهران مستقر بود بیش از هزار نفر از همکاران سازمان در زمان تردد برای زیارت عتبات، در مهران اسکان داده شدند.

وی افزود: ثبت‌احوال در ستاد انتخابات و تشکیل هیات‌های اجرایی حضوری فعال دارد و بیشترین تعامل و همکاری را در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه در استان با ستاد انتخابات داشته و در ادامه مسیر و با رعایت اصل بی‌طرفی فعالیت می کند.

به گزارش ایرنا، اداره ثبت احوال در کشور یک قرن قدمت دارد و در استان ایلام نیز به سال ۱۳۱۲ می رسد که وظیفه اصلی آن ثبت وقایع حیاتی، صدور شناسنامه، اسناد، تولید و نشر آمار جمعیتی است و به عنوان یک سازمان الکترونیکی در کشور مطرح است.

استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس آسیب های بسیاری را تجربه کرد و یکی از این آسیب ها از بین رفتن اسناد سجلی شهرستان های مهران و دهلران بود که بعد از جنگ تحمیلی کلیه این اسناد بازسازی شد.

همچنین در ارزیابی عملکرد سال ۹۴ که نتیجه آن در سال ۹۷ عملیاتی شد ثبت احوال استان ایلام در جشنواره شهید رجایی در شاخص اختصاصی به عنوان دستگاه برتر معرفی شد.
استان ایلام براساس آمارهای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۵۱ درصد مرد و ۴۹ درصد زن است.

۶۸ درصد جمعیت ایلام شهری و ۳۲ درصد روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =