۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83608000
۳ نفر

برچسب‌ها

سیل نمی‌آید

تهران - ایرنا - رییس مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که فردا پنجشنبه ( ۵ دی ماه ) سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و بارش های ناشی از آن در حد نرمال و معمولی خواهد بود، بنابراین برخلاف ادعاهای صورت گرفته در فضای مجازی، سیلی رخ نخواهد داد.

صادق ضیاییان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به دست به دست شدن اخباری در فضای مجازی مبنی بر وقوع سیل در کشور افزود: متاسفانه شایعه‌ای در فضای مجازی پخش شده است که بارش ۹۰۰ میلیمتری خواهیم داشت و سیل رخ می‌دهد، چنین خبری صحت ندارد و سازمان هواشناسی آن‌را تکذیب می‌کند زیرا سامانه ای که وارد کشور می‌شود قدرت آنچنانی برای وقوع سیل ندارد، بنابراین کاملا کذب است.

وی تاکید کرد: عمده بارش‌های سامانه بارشی جدیدی که وارد کشور می شود به صورت نرمال و معمول منطقه است، شدت بارش آن روز جمعه در جنوب استان آذربایجان غربی و کردستان خواهد بود که انتظار داریم بیشتر به صورت برف باشد و در سایر  مناطق بارش‌ها به صورت معمول است، بنابراین انتظار بارش حجیمی که منجر به سیل شود را نداریم.

ضیاییان ادامه داد: سامانه بارشی که وارد کشور می شود ابتدا شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به تدریج در روز پنجشنبه بخشی از دیگر مناطق کشور به خصوص استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام را در بر می‌گیرد. روز پنجشنبه بخش‌هایی از استان آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان و خیلی ضعیف‌تر در استان‌های زنجان و قزوین بارش خواهیم داشت. همچنین در ارتفاعات رشته کوه البرز در محدوده استان‌های قزوین، البرز و تهران به ویژه در بخش غربی آن بارش پیش بینی شده است.

وی گفت: روز جمعه بارش‌هایی را دوباره در شمال خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و تا حدودی در استان‌های مرکزی و تهران انتظار داریم. همچنین در ارتفاعات رشته کوه البرز در محدوده استان‌های قزوین و البرز نیز بارش رخ خواهد داد که حجم بارش‌ها در این روز در جنوب استان آذربایجان غربی و کردستان خواهد بود که انتظار داریم بیشتر به صورت برف باشد.

رییس مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه این سامانه به تدریج از کشور خارج می‌شود، بنابراین انتظار داریم بارش‌هایی در خراسان شمالی و استان‌های مازندران و تا حدودی گلستان و به صورت پراکنده در چهارمحال و بختیاری و شمال شرقی استان خوزستان رخ دهد.

ضیاییان تاکید کرد: بنابراین سیلی در راه نیست و بارش ها در حد نرمال خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =