دستگاه ارتعاش سنج آنلاین، طراحی و ساخته شد

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه ارتعاش سنج آنلاین با برداشت ۱۶۰۰ داده بر ثانیه شد.

محمود کوچک زاده عضو شرکت دانش بنیان فناوری کهربا در خصوص این دستگاه گفت: این دستگاه می‌تواند ارتعاشات میله‌های دوار یا دستگاه‌های مورد نظر را به صورت آنلاین به کاربر بر روی رایانه و تلفن همراه گزارش دهد.

وی بیان کرد: عملکرد این دستگاه براساس جابجایی است که می‌تواند با دقت یک میکرون جابجایی‌ها را با برداشت ۱۶۰۰ داده بر ثانیه اندازه‌گیری کند و آن را به ارتعاشات، مدل ارتعاشی و فرکانس و پارامترهای دینامیکی تبدیل کند.

عضو شرکت دانش بنیان فناوری کهربا ادامه داد: کاربرد این دستگاه در حوزه‌هایی است که ارتعاشات وجود دارد، مثلا ارتعاشات ماشین‌آلات در واحدهای صنعتی، قطعات دوار، واحدهای تراشکاری و این دستگاه بیشتر در واحدهایی کاربرد دارد که بیشتر در بحث مکانیکی فعال هستند و نیاز به بررسی مدوام ارتعاشات دستگاه های خود دارند.

 کوچک زاده گفت: سیستم ارتعاش سنج آنلاین برروی تمامی دستگاه‌ها و سیستم تجهیزات صنعتی در حین کار در محیط‌های صنعتی نصب می‌شود و از دستگاه‌ها درحین کار مراقبت می‌کند.

وی اظهار کرد: به کمک این دستگاه می‌توان مراقب بود که ارتعاش دستگاه بیش ازحدممکن بالا نرود و اگرتجهیز و دستگاه قبل وقوع مشکل بحرانی وحیاتی با اطلاعاتی که می‌دهد پیشگیری و جلوگیری شود، این امرباعث می‌شود قبل از وقوع مشکل جلوگیری شود و عمر و کارایی تجهیزات بالابرود.

کوچک زاده افزود: این دستگاه با بهره‌برداری از تکنولوژی لیزر مثلثی با توانایی نرخ داده برداری بالا، امکان پایش ارتعاشات در بازه‌های گسترده را فراهم می‌سازد. این دستگاه شامل یک پایه نگهدارنده، سنسور لیزری، برد الکترونیک و نرم افزار مربوطه است.

وی با بیان اینکه این دستگاه امکان محاسبه فرکانس تا ۷۱۱ هرتز را دارد، یادآورشد: با توجه به فناوری‌های استفاده شده، این دستگاه امسال درهفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه شد و از سطح دو تسهیلات این نمایشگاه برخوردار بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =