۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83607890
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بجنورد در انتظار بارش باران برای رفع آلودگی است

بجنورد- ایرنا- هوای بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، برای چهارمین روز پیاپی، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است و خروج از این وضعیت منتظر وزش باد یا بارش باران است تا غبار از آسمان، رخت بربندد. 

کارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس داده های ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مرکز استان، شاخص سنجش آلودگی هوا در حوالی ظهر ۱۰۳ گزارش شده است که بر این اساس برای گروه های حساس، ناسالم است.

جواد عمارلو اظهار داشت:  تا زمانی که هوا، پایدار باشد، مشکل غلظت آلاینده ها وجود دارد.

شاخص آلودگی هوای بجنورد در برخی ساعات دیروز ۱۰۲، در روز دوشنبه ۱۱۰ و در حوالی ظهر روز یکشنبه،  ۱۰۲ ثبت شده است و  پایدار بودن هوا، سبب شده تا آلودگی امروز هم ادامه داشته باشد.

در شاخص سنجش هوا وضعیت صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام گروه های سنی، ۲۰۱ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

آلودگی هوای خراسان شمالی تنها در یک نقطه از بجنورد قابل سنجش و اندازه گیری است و تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان در جوار این اداره کل مستقر است.

خبری از بارندگی نیست

هواشناسی خراسان شمالی اعلام کرده است که تا اواخر این هفته، خبری از بارندگی نیست.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در این باره گفت: برای عصر امروز تا فردا، وزش باد برای استان پیش بینی شده است.

مهری هاشمی دوین اظهار داشت: تا روز جمعه، بارندگی در استان نداریم و پس از آن با ورود سامانه بارشی، احتمال بارندگی وجود دارد. 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است. ‌

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha