بهره‌برداری سیاسی صهیونیست‌ها  از تبریک امارات به یهودیان

تهران - ایرنا - سفارتخانه های امارات در کشورهای مختلف عید "حنوکا " را به یهودیان در سراسر جهان تبریک گفتند که این موضوع از سوی صهیونیست ها گامی رو به جلو برای عادی سازی روابط ابوظبی با تل آویو تعبیر شده است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیسی در صفحه توئیتر خود مدعی شد که تبریکاتی را از سوی سفارتخانه های امارات در سراسر جهان برای عید حنوکا دریافت کرده است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر "اسرائیل به عربی" از این "پیام های گرم" استقبال کرده و نسبت به افزایش روابط امارات و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ ابراز امیدواری کرده است.

حنوکا عید یهودیان در روز ۲۵ سومین ماه تقویم عبری و در یک بازه زمانی ۸ روزه جشن گرفته می شود. این ماه معمولا مصادف با اواخر ماه نوامبر تا اواخر ماه دسامبر می شود.

توئیتر وزارت خارجه رژیم صهیونیستی پیام و تصاویر یووال روتم مدیر کل این وزارتخانه در صفحه توئیتر وی در مورد تبریک اماراتی ها را باز نشر داده است.

روتم در پیام خود به پیام "رهبران جهان و وزارت خارجه" کشورهای دیگر مخصوصا سفارتخانه های امارات در دنیا اشاره می کند.

در میان تصاویر منتشر شده توسط روتم به هیچ عنوان سفارتخانه های اماراتی در پیام های توئیتری به رژیم صهیونیستی تبریک نگفتند و فقط به عید حنوکا در پیام ها اشاره شده است.

تصاویر منتشر شده که پیام های سفارت های امارات در انگلیس، آمریکا و فرانسه را نشان می دهد مستقیما برای تبریک عید حنوکا، یهودیان را خطاب قرار داده است.

صهیونیست ها در عرصه های مختلف و به شدت به دنبال عادی سازی روابط با اعراب بوده اند.

اخیرا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از توئیت عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات و بازنشر مقاله مجله انگلیسی The Spectator  با عنوان «دگرگونی اسلام، شکل گیری ائتلاف عربی- اسرائیلی در خاورمیانه» تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =