آزادی ۱۵۱ زندانی جرایم غیرعمد از محل ضیافت متوفیان در آذربایجان‌شرقی

تبریز- ایرنا- مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در دو سال گذشته ۱۵۱ زندانی جرایم غیرعمد استان از محل کمک‌ خانواده‌های متوفی آزاد شده‌اند، خاطرنشان کرد: سنت حسنه اختصاص هزینه ضیافت احسان متوفیان برای آزادی زندانیان در تبریز به راه افتاده و مختص این شهر است.

رسول تقی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاکنون ۲۵۴ خانواده متوفی با مراجعه به ستاد دیه استان بخشی از هزینه‌های ضیافت و تاج گل را جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان اهدا کرده‌اند.

وی گفت: در شهرستان مراغه نیز حرکت‌هایی در این رابطه ایجاد شده و تاکنون ۲ زندانی جرایم غیرعمد در این شهرستان از محل کمک خانواده‌های متوفی به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند.

تقی پور با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۰۲ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده‌اند، گفت: مبلغ سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی ستاد دیه در راستای آزادی این زندانیان هزینه شده است.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی افزود: هم اکنون، ۴۸۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان چشم انتظار کمک‌های خیران هستند، که مبلغ کل بدهی این زندانیان ۱۵۹ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که ۱۰ میلیارد تومان از سوی خیران کمک شود، باقی مبلغ را نیز از طریق تقاضای اعسار به تقسیط، گذشت رضایتمندانه شاکیان، آورده خانواده‌های زندانیان و همچنین پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار درصد تامین کرده و زمینه آزدی این زندانیان فراهم می شود.

تقی پور با اشاره به اینکه هفت نفر از این زندانیان، خانم هستند، اظهار کرد: این بانوان نیز بطور ناخواسته و با درخواست همسران خود، اقدام به صدور یا پشت نویسی چک کرده و در نهایت نیز راهی زندان شده‌اند که مبلغ کمترین بدهی برابر با ۲۵۰ میلیون تومان و مبلغ بیشترین بدهی نیز ۸۰۰ میلیون تومان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =