بخشی از ساحل زرینه‌رود میاندوآب طعمه حریق شد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: بخشی از سواحل زرینه‌رود در محدوده روستای «حاجی‌بهزاد» این شهرستان در آتش سوخت.

علی مولایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این آتش‌سوزی عصر دیروز روی داد، اظهار داشت: در این حریق، حدود سه هکتار از ساحل زرینه‌رود به طور کامل در آتش سوخت.

وی با اشاره به شدت قابل توجه آتش‌سوزی اضافه کرد: آتش‌نشانان پس از ۲ ساعت تلاش مداوم این حریق را مهار و از گسترش آن به قسمت‌های دیگر جلوگیری کردند.

وی اظهار داشت: بنا به اعلام دهیار روستای حاجی‌بهزاد، علت این آتش‌سوزی برخورد نیزارهای خشک در رودخانه با یکدیگر براثر وزش باد بود.

میاندوآب دارای ۲ ایستگاه فعال آتش‌نشانی و یک ایستگاه در حال ساخت است.

رودخانه زرینه‌رود نیز با طول ۲۳۰ کیلومتر طولانی‌ترین رود استان است که در طول مسیر خود شهرستان شاهین‌دژ و میاندوآب را می‌پیماید و به دریاچه ارومیه می‌ریزد؛ سرچشمهٔ این رود از کوه‌های «چهل چشمه» در سقز استان کردستان است و در شهرستان تکاب رودخانه‌های «خورخوره» و «ساروق» و در شهرستان شاهین‌دژ رودخانه‌های «هولاسو»، «هاچه‌سو»، «محمودآباد» و «آجرلوچای» و در میاندوآب «لیلان‌چای» به آن می‌پیوندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =