۳ دی ۱۳۹۸، ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83607248
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهروندان یمنی همچنان قربانی تجاوز نظامی ائتلاف سعودی

تهران - ایرنا - پنج غیرنظامی از جمله دو مهاجر آفریقایی در حمله هوایی ائتلاف متجاوزان به شمال یمن کشته شدند.

به گزارش شبکه خبری المسیره، نیروهای متجاوز روز سه‌شنبه، بازاری را در شهرستان مرزی «منبه» واقع در استان صعده هدف قرار دادند.  

در پی حمله موشکی و توپخانه‌ای متجاوزان به بازار «الرقو» در شهرستان منبه، ۳ شهروند یمنی و ۲ مهاجر آفریقایی کشته و نزدیک به ۱۵ مهاجر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که جنایات متجاوزان در پنح سال گذشته همواره با سکوت و تبانی جامعه بین الملل در قبال این گونه جنایات علیه مردم یمن تداوم داشته است.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا، به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

مشکلات ناشی از محاصره یمن و ادامه بمباران های مراکز غیرنظامی نیز موجب کمبود مواد غذایی و دارو در این کشور شده و هزاران نفر از جمله زنان باردار در سال های اخیر به خاطر سوء تغذیه با مشکل رو به رو شده و یا جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha