۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۳
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83607230
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر نیرو مشهد را به مقصد تهران ترک کرد

مشهد- ایرنا- وزیر نیرو که روز سه‌شنبه در هفته دهم پویش "هر هفته الف - ب ایران" برای افتتاح طرح‌های حوزه آب و برق به استان خراسان رضوی سفر کرده بود، امشب مشهد را به مقصد تهران ترک کرد.

رضا اردکانیان صبح امروز به همراه دیگر مسوولان و مدیران وزارت نیرو وارد مشهد شد و ۱۳ طرح در بخش‌های مختلف آب، برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی استان خراسان رضوی را که با هزینه بیش از ۵۷ هزار میلیارد ریال اجرا شده افتتاح کرد و عملیات اجرایی پنج طرح را نیز آغاز نمود.
پست برق ۴۰۰ کیلو ولت زکریا ‌در مشهد، سد ابیورد در شهرستان درگز، بزرگترین طرح جایگزینی پساب با آب کشاورزی با احداث ایستگاه پمپاژ شماره ۶ تصفیه خانه خین غرب از مهم‌ترین طرح‌هایی بود که امروز با حضور وزیر نیرو در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

طرح‌های آب‌رسانی در ۳۱ روستای خراسان رضوی، ایستگاه پمپاژ مزرعه نمونه در مشهد و پنج طرح آب و فاضلاب از دیگر طرح‌هایی بود که امروز با حضور وزیر نیرو افتتاح شد. 

همزمان با بهره‌برداری از این طرح‌ها عملیات اجرایی پنج پروژه با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیز در خراسان رضوی آغاز شد که پست ۴۰۰ کیلوولت امام رضا (ع) در منطقه پیرامونی حرم مطهر رضوی، طرح ارتقای کیفی آب سد کارده برای کمک به تامین آب مشهد، طرح لایروبی و ساماندهی ۲۲ رودخانه در این استان از جمله این طرح‌ها بود.

دیدار مردمی در شرکت آب و فاضلاب مشهد از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو در سفر امروز به استان خراسان رضوی بود.

در هفته دهم اجرای پویش "هر هفته الف - ب ایران" از مجموع ۲۲۷ پروژه وعده داده شده توسط وزارت نیرو که قرار است تا پایان امسال بهره‌برداری شود، تاکنون ۸۶ پروژه با هزینه بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال در ۱۸ استان کشور به بهره‌برداری رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =