انصاری‌فرد: در پرسپولیس با چالش بزرگ مالی مواجه هستیم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه این باشگاه با چالش مالی مواجه است، گفت: پس از رونمایی از کارگزار جدید دیگر مشکل مالی نخواهیم داشت.

محمد حسن انصاری‌فرد در مورد جلسه امروز خود با گابریل کالدرون سرمربی تیم در باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به اینکه نیم فصل رو به پایان است، باید یک مجموعه پرداختی داشته باشیم. ابتدا باید قسط اول کالدرون را پرداخت کنیم و بلافاصله هم نسبت به پرداخت قسط دوم این مربی اقدام کنیم.

وی افزود: همچنین امروز بشار رسن و بوژیدار رادوشوویچ هم پیگیر مطالبات خود بودند چرا که آنها بلافاصله پس از پایان بازی عازم سفر هستند. همچنین باید تا شروع نیم فصل دوم ۲۰ درصد دیگر از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم. مشکل دیگر بسته بودن پنجره به خاطر بدهی‌های قبلی است و برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید هم باید نسبت به پرداخت آن بدهی‌ها اقدام کنیم. همچنین باید به بازیکنان جدید خارجی و داخلی که جذب خواهیم کرد، پرداختی داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: با توجه به مطالب فوق با چالش بزرگ مالی مواجه هستیم. نمی‌خواهیم دل هواداران را خالی کنیم اما می‌خواستیم هواداران را از این چالش‌ها مطلع کنیم. البته از طرفی با توجه به اینکه از اسپانسر دریافتی داشتیم توانستیم ۳۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم و برخی بدهی‌ها را پرداخت کنیم تا در اخذ مجوز حرفه‌ای مشکلی نداشته باشیم.

وی افزود: تلاش کردیم کار به بن‌بست نخورد و اردوی قطر را هم پیش رو داریم. ما در این وضعیت باشگاه را مدیریت می‌کنیم. به طور شبانه روز تمام ارکان باشگاه تلاش می‌کنند تا کارها مدیریت شود. پس از این یک ماه هم از کارگزار جدید رونمایی خواهیم داشت. اگر این کار گذار رو نمایی شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

انصاری فرد در مورد وضعیت کالدرون گفت: از کالدرون تشکر می کنم که این شرایط را تحمل کرد. او با وجود اینکه چند ماه کار کرده بود اما تا پیش از انکه من بیایم یک ریال هم پول نگرفته بود. با این حال با تلاشی که داشتیم توانستیم ۱۸۵ هزار دلار به وی پرداخت کردیم. به بازیکنانمان هم ۳۰ درصد دریافتی داشتیم. از بازیکنان و کادر فنی تشکر می‌کنم که با ما مدارا می‌کند چرا که خیلی از مطالبات فصل گذشته باقی مانده است. موضوع برانکو، طلب بودیمیر هم در میان است اما با همه این مشکلات از بازیکنان و کادر فنی تشکر می‌کنم و امیدواریم که به نحو احسن جواب این صبوری را بدهیم.

وی تاکید کرد: در جام حذفی بین چهار تیم برتر قرار داریم و در رقابت‌های لیگ هم صدرنشین هستیم. امیدوارم این روند را با پرداختی‌هایی که در آینده نزدیک داریم جبران کرده باشیم.

انصاری‌فرد گفت: قرار است با کالدرون روز جمعه جلسه برگزار کنیم تا نحوه پرداخت به وی را بررسی کنیم. امیدوارم مشکلی نباشد تا قسط اول او را کامل پرداخت کنیم و تاریخ‌های واقعی را برای پرداخت قسط دوم را هم بررسی کنیم. مطمئن هستم با کالدرون به توافق می‌رسیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد گلایه کالدرون از اینکه گفته بود ۱۰۰ هزار دلار از توافق با او کم شده است، تصریح کرد: من در جریان این موضوع نیستم. من آن زمان نبودم اما به طور حتم موضوعی بوده که کالدرون آن را بیان کرده است.

وی در مورد بلیت رفت و برگشت کادر فنی به کشورهایشان گفت: به خاطر دور بودن مقصد، تصمیم گرفتیم بلیت‌ها را خودمان تهیه کنیم. بلیت برگشت را نیز هماهنگ کردیم و هشتم ژانویه این بلیت را به او تحویل خواهیم داد.

انصاری‌فرد در مورد حضور مهاجم خارجی تصریح کرد: ما با یک بازیکن به توافق رسیدیم و از این بازیکن خواستیم تا برای صحبت‌های نهایی به ایران بیاید که گفت پس از کریسمس به ایران سفر خواهد کرد.

وی در مورد احتمال عدم بازگشت کالدرون به ایران خاطرنشان کرد: جلسه خیلی خوبی را با سرمربی تیم انجام دادیم و در مورد بسیاری از مسائل و اردوی نیم فصل تیم در قطر صحبت کردیم. حتی محل اقامت را هم با سرمربی تیم و دستیاران او چک کردیم تا مورد پسند آنها قرار بگیرد. انجام بازی‌های دوستانه و تاریخ برگزاری اردو هم مورد بررسی قرار گرفت و همه چیز با کادر فنی هماهنگ شده است. اما ما باید به کالدرون پرداختی داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: باید به بازیکنان هم در این مدت ۲۰ درصد پرداختی داشته باشیم. پس از حل این مشکلات، پرداخت بدهی‌های فصل گذشته را هم در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی در مورد اینکه آیا از وزارت ورزش انتظاری برای کمک ندارید، تصریح کرد: نه از وزارت ورزش و نه از دولت هیچ انتظاری نداریم و خودمان قبول مسوولیت کردیم که از طریق حامی مالی و مجاری دیگر مشکلات را برطرف کنیم. مشکل ما تنها تا همین یک ماه آینده است و پس از آن دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

انصاری‌فرد در مرد جلسه نمایندگان پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ خاطرنشان کرد: در حال مذاکره هستیم و مدام با مسوولان حقوقی در ارتباط هستیم و امیدوارم بتوانیم امشب تفاهم‌نامه‌ای را با برانکو به امضا برسانیم.

وی در مورد اینکه فدراسیون فوتبال با پرسپولیس برای پرداخت پول برانکو صحبت‌هایی انجام داده است، گفت: ما هیچ ارتباطی با فدراسیون نداریم و هیچ تماسی برقرار نشده است.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد شرایط علیرضا بیرانوند هم گفت: با بیرانوند صحبت کردیم. از کالدرون و بیرانوند تشکر می‌کنیم که اجازه ندادند این مساله برای پرسپولیس حاشیه‌ساز شود. همچنین بیرانوند قبول کرد که تا روز جمعه استراحت کند و پس از آن به تمرینات برود. کالدرون هم به صراحت اعلام کرد که بیرانوند دروازه‌بان اول او است.

وی در مورد بازیکنانی که نامشان برای حضور در پرسپولیس مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: ما به باشگاه‌هایی که کالدرون روی جذب بازیکنان آنها نظر داشت، نامه ارسال کردی. می خواهیم چند بازیکن داخلی و چند بازیکن خارجی جذب کنیم.

انصاری‌فرد در مورد لیست مازاد کالدرون هم گفت: پس از بازی با نساجی و در جلسه‌ای با سرمربی در این مورد صحبت خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =