۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83607079
۰ نفر
ارتش سوریه بیش از ۴۰ روستا و شهرک را در ادلب آزاد کرد

تهران-ایرنا- فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز سه شنبه با اعلام آزادی بیش از ۴۰ روستا و شهرک به مساحت ۳۲۰ کیلومترمربع در استان ادلب، بر ادامه عملیات نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی این استان از وجود تروریست ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این بیانیه آمده است که یگان های ارتش سوریه همچنان به حملات خود در جنوب و جنوب شرقی استاد ادلب ادامه می دهند. در جریان این حملات، مراکز و مخفی گاه های تروریست ها نابود شده و خسارت های جانی و مادی زیادی به آن ها وارد شده است.

طبق اعلام فرماندهی ارتش سوریه، تنها طی چند روز گذشته نیروهای این کشور توانستند بیش از ۳۲۰ کیلومتر مربع از خاک ادلب را از دست عناصر جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی آزاد و پاکسازی کنند و وارد بیش از چهل شهرک و روستا شوند.

بنابر اعلام این بیانیه، ام تینه، برنان، قطره، الصرمان، البرجف السرج، تل الشیح، الرفه، فروان، السقیعه از جمله مناطق آزاد شده هستند.

فرماندهی ارتش سوریه تاکید کرد که عملیات مبارزه با تروریسم تا بیرون راندن تروریست ها و مزدورانشان و برافراشتن پرچم سوریه در سراسر خاک کشور ادامه خواهد داشت.

نیروهای ارتش سوریه با پیشروی در دو محور جنوب و جنوب شرق استان ادلب در شمال سوریه توانستند راه خود را برای ورود به دروازه های شهر راهبردی «معرة النعمان» باز کنند.

در همین حال، ارتش سوریه یک فروند پهپاد متعلق به گروه های تروریستی در حریم هوایی «السقیلبیه» در حومه شمال غربی حماه را سرنگون کردند.

ارتش سوریه در پنج روز اخیر از دو محور جنوب و جنوب شرق به سمت ادلب پیشروی های خود را آغاز کرده است؛ استانی که آخرین پایگاه تروریست ها در سوریه به شمار می آید و در ادامه عملیات نظامی در این محور توانستند شهر جرجناز و روستاهای زیادی را تحت کنترل خود در آورند.

برخی منابع، آمار کشته های تروریست ها در عملیات هفته اخیر را تا ۳۰۵ نفر نیز اعلام می کنند.

شهر «خان شیخون» یکی دیگر از شهرهای مهم ادلب چهار ماه قبل و اواخر مرداد ماه به دنبال محاصره ارتش و فرار تروریست ها آزاد شد.

استان ادلب با ۱۱ درصد از  ۱۸۵ هزار و ۱۸۰ کیلومتر مربع سوریه در شمال غربی ترین منطقه این کشور و در کنار استان های حلب از شرق، حماه و لاذقیه از جنوب و غرب قرار دارد و از ۵ شهرستان شامل ادلب، معره نعمان، اریحا، جسرالشغور و حارم تشکیل می شود.

راهبردی نظامی ارتش سوریه در عملیات آزاد سازی ادلب محاصره شهرهای مهم از همه سو و وادار کردن تروریست ها به فرار یا تسلیم و آزادسازی بدون تلفات آنها است و این روش پیشتر نیز با آزادسازی روستاهای خان شیخون و محاصره آن اجرایی شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =