پرسپولیس برای جنگ در سه جبهه چه می‌خواهد؟

تهران- ایرنا- پرسپولیس برای حضوری قدرتمند در نیمه دوم فصل ۹۸-۹۹ نیاز به تقویت در چند پست دارد.

بازی با نساجی در روز جمعه ششم دی ماه، آخرین دیدار سرخپوشان تهرانی پیش از فرا رسیدن تعطیلات نیم‌فصل خواهد بود. آنها صعود خود به نیمه‌نهایی جام حذفی را قطعی کرده‌اند و شانس قهرمانی نیم فصل را نیز دارند. تیم کالدرون بعد از پشت سر گذاشتن چند هفته ترسناک ابتدایی، کم‌کم به مرز آمادگی رسید و مرد آرژانتینی به شناخت قابل توجهی از نفراتش دست پیدا کرد و باعث شد تا آنها به بیشترین برد فصل تا به اینجا دست پیدا کنند و در خط دفاعی نیز عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

داستان نیم فصل دوم اما متفاوت است. پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی جام حذفی ۲ بازی دیگر خواهد داشت. آنها در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا وارد کارزار خواهند شد و رقیبی چون الدحیل پیش روی‌شان خواهد بود که در پی شکار ستاره‌های بزرگ اروپاست. جنگ در لیگ برتر نیز با شور و حرارت بیشتری دنبال خواهد شد و آنها مهمترین بازی‌های خود را در همین سال ۹۸ باید برگزار کنند؛ پس نیاز به تقویت دارند.

در درون دروازه در صورت رفع مشکل بیرانوند و ماندن او، کالدرون خیالش از داشتن ۲ دروازه‌بان آماده راحت است در غیر این صورت آنها نیاز به یک گلر شش‌دانگ خواهند داشت. در قلب خط دفاعی نیزترافیک هیجان‌انگیزی وجود دارد و پنج نفر می‌توانند انجام وظیفه کنند. در سمت چپ خط دفاعی گزینه‌های متعددی دیده می‌شوند اما در سمت راست با توجه به عدم اعتقاد مرد آرژانتینی به حسین ماهینی، مهدی شیری احساس تنهایی می‌کند و نیاز است تا یک مدافع راست به خدمت گرفته شود.

در میانه میدان زوج نوراللهی و ربیع‌خواه حضور دارند و کمال کامیابی‌نیا نیز منتظر رسیدن یک فرصت است تا خود را نشان دهد. کمی جلوتر اما بشار رسن تنها بازی‌ساز قابل اعتنای سرخپوشان محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد یک بازیکن در پست هافبک طراح برای پرسپولیس در ادامه فصل جزو نیازمندی‌ها خواهد بود. در ۲ سمت چپ و راست فراوانی قابل توجهی وجود دارد. ترابی، نعمتی، امیری، عالیشاه و ... مهمترین مهره‌های پرسپولیس به شمار می‌روند.

اما ترمیم خط حمله، مهمترین دغدغه کالدرون در نیم‌فصل دوم خواهد بود. علی علیپور تنها مهره کارآمد در این پست است و تمام تلاش مدیریت باشگاه جذب حداقل یک مهاجم خارجی آماده است. آنها به دنبال گزینه‌های داخلی نیز در این پست هستند تا حسابی مشکلات خود را در امر گلزنی مرتفع کنند.

کالدرون اسکلت تیمش را شناخته اما احتمالا با جذب یک هافبک طراح و یک یا ۲ مهاجم و شاید یک مدافع راست تیم او با آمادگی ۱۰۰ درصد به استقبال نیمه دوم و سرنوشت‌ساز فصل ۹۸-۹۹ برود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =