کابینه عمران خان با خروج دختر نواز شریف از پاکستان مخالفت کرد

اسلام آباد - ایرنا - کابینه دولت پاکستان به ریاست «عمران خان» نخست وزیر این کشور روز سه شنبه مخالفت خود را با خروج «مریم نواز» نائب رئیس حزب مسلم لیگ نواز و دختر نواز شریف نخست وزیر پیشین این کشور از پاکستان اعلام کرد.

مخالفت کابینه عمران خان با سفر دختر نواز شریف به خارج در حالی اعلام می شود که روز گذشته «احسن اقبال» دبیرکل حزب مسلم لیگ نواز به اتهام اختلاس از سوی دیوان ملی احتساب بازداشت شد و امروز نیز «رانا ثنا الله» از حزب نواز شریف و یکی دیگر از اعضای ارشد جناح مخالف پس از پنج و ماه نیم با قرار وثیقه از زندان شد.

خانم «فردوس عاشق اعوان» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور اطلاع رسانی امروز طی گفت وگو با خبرنگاران در اسلام آباد گفت: اعضای دولت با حذف نام مریم نواز از فهرست افراد ممنوع الخروج مخالفت کردند.

دختر نخست وزیر پیشین پاکستان ماه گذشته با مراجعه به دادگاه شهر لاهور درخواست موافقت با درخواست خود برای سفر به خارج از کشور را داده بود اما قاضی دستور داد که این موضوع تنها باید از جانب دولت پاکستان بررسی و هرگونه مجوز تنها باید با تصمیم دولت صادر شود.

مریم نواز نائب رئیس حزب مسلم لیگ نواز خواستار سفر به خارج با هدف مراقبت از نواز شریف است که هم اکنون برای معالجه در لندن بسر می برد.

دختر نواز شریف هفدهم مردادماه امسال به اتهام پولشویی در شهر لاهور بازداشت شده بود سپس توانست با موافقت دادگاه چهاردهم آبانماه با قرار وثیقه از زندان آزاد شود.

خانواده نواز شریف در چندین پرونده فساد، متهم به پولشویی، فرار مالیاتی و مخفی کردن دارایی‌های خارجی هستند. دیوان عالی پاکستان در سال ۲۰۱۷ نواز شریف را که در آن زمان نخست‌وزیر بود، از مقام خود خلع و دستور پیگیری پرونده‌های فساد وی را صادر کرد.

نواز شریف در سال ۲۰۱۸ محکوم به هفت سال حبس و پرداخت ۱.۵ میلیارد روپیه و ۲۵ میلیون دلار در پرونده فساد مالی موسوم به «العزیزیه» شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =