کتابخانه‌های عمومی و نهضت سوادآموزی کرمانشاه کتابخوانی را ترویج می‌دهند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ترویج و تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان سوادآموزان را را اولویت خود دانستند و برای اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه‌ منعقده فی‌مابین تاکید کردند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش پرورش استان کرمانشاه روز پنجشنبه به مناسبت هفته سوادآموزی و با هدف توسعه همکاری‌ها با حضور در اداره کل کتابخانه‌های استان با مدیرکل و کارکنان این اداره دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در این دیدار با تبریک هفته سوادآموزی گفت: در استان کرمانشاه تعداد ۱۰۵ باب کتابخانه عمومی داریم که از این تعداد ۱۸ باب مشارکتی با سازمان‌ها است.

معصومه حسنی‌خونسار در ادامه همچنین افزود: سه دستگاه خودرو کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان‌ها توسط کتابدار خدمات‌رسانی می کنند.

وی اظهار داشت: تعداد ۷۱ هزار نفر از جمعیت استان عضو کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه هستند و در راستای همکاری‌های دوجانبه بین اداره سوادآموزی و کتابخانه‌های عمومی تفاهم نامه کشوری منعقد شده که با توجه به این تفاهم نامه همکاری‌های توسعه کتابخوانی را در استان پیگیری و به سرانجام می‌رسانیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این دیدار با بیان اینکه یک هزار و ۵۴۰ نفر آموزش دهنده سوادآموزی در استان داریم، گفت: در سال ۹۷ تعداد ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر به معاونت سوادآموزی استان حجم تدریس داده شد که از این آمار توانستیم کل جمعیت را باسواد کنیم.

هرمز نوروزی فرد افزود: در سال جاری نیز ۱۳ هزار و ۶۴ نفر حجم داده شد که که تعداد ۱۳ هزار و ۱۴۸ نفر را باسواد کردیم و اکنون در سال جاری در هشت مرحله پیاپی فعالیت‌های فرهنگی این سازمان رتبه برتر کشوری را کسب کردیم.

وی اضافه کرد: با هدف شناخت بهتر آموزش‌دهندگان سوادآموزی با کتاب و کتابخوانی و مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان و توسعه همکاری‌های بیشتر به مناسبت هفته سوادآموزی برای بازدید کتابخانه عمومی حضور پیدا کرده و با تمام توان در راه توسعه کتاب و کتابخوانی آماده همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی هستیم.

در پایان این دیدار مسوُولان اداره سوادآموزی استان به همراه آموزش‌دهندگان سوادآموزی نواحی سه گانه کرمانشاه از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی امیرکبیر بازدید کردند و توسط کتابداران تمام بخش‌های کتابخانه برای بازدید کنندگان تشریح شد.