تصفیه‌خانه شهر آشخانه خراسان شمالی بهمن ماه افتتاح می‌شود

بجنورد-ایرنا- فرماندار مانه وسملقان گفت: تصفیه‌خانه شهر ۲۵ هزار نفری آشخانه مرکز این شهرستان خراسان شمالی که هم‌اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزکی دارد، بهمن ماه افتتاح می‌شود.

 محمود رضا معموری روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از تصفیه خانه شهر آشخانه به خبرنگار ایرنا ایرنا اظهار داشت: برای ساخت این تصفیه خانه تاکنون ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان این که طول انشعاب پروژه جمع آوری شبکه فاضلاب شهر آشخانه ۶۵ کیلومتر است افزود: ۳۸ کیلومتر آن اجرا شده است و مابقی آن ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار شیروان میزان پساب تصفیه خانه این شهر را ۶۰ لیتر در ثانیه دانست و اظهار داشت: پساب این تصفیه خانه قرار است در حوزه کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد.

وی همچنین از ساخت دو مخزن تامین آب شرب برای شهر آشخانه خبر داد و عنوان کرد: در برخی از نقاط شهر آشخانه با افت فشار روبه رو هستیم که این مشکل با احداث این دو مخزن و ۳ چاه آهکی که در تملک آب و فاضلاب شهری قرار گرفته،  برطرف خواهد شد.

وی گفت: برای ساخت مخزن ۵ هزار متر مکعبی آشخانه بیش از ۴۹ میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال هزینه شده و مخزن سه هزار متر مکعبی ذخیره آب شرب  شهر آوا و قاضی این شهرستان نیز با ۱۳ میلیارد و ۵۱۳ میلیون ریال در دست ساخت است.

شهر آشخانه مرکز شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =