متوسط تردد روزانه کامیون از پایانه مرزی بازرگان ۸۳۵ دستگاه است

ارومیه- ایرنا- مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به افزایش تردد کامیون از تیرماه سال جاری در این مرز گفت: در حال حاضر، متوسط تردد روزانه کامیون از این پایانه روزانه ۸۳۵ دستگاه است.

جابر اکبرزاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بازرگان از پایانه‌های مهم زمینی کشور به شمار می‌رود، افزود:  از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۲۵ هزار و ۶۱۸ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: در این مدت ۹۷ هزار و ۴۹۲ دستگاه کامیون از کشور خارج شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد بیشتر است.

وی بیان کرد: تعداد کامیون ورودی به کشور از این پایانه نیز امسال ۱۲۸ هزار و ۱۲۶دستگاه بود که ۱۳ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل برآورد می‌شود.

تیر امسال‌ در نشست مشترک مدیران گمرک ایران و ترکیه، ۲ طرف در خصوص افزایش تردد کامیون‌ها تا ۵۰۰ دستگاه از سوی ایران و ۷۰۰ دستگاه از سوی ترکیه و ساماندهی مسافران خروجی به توافق رسیدند.

آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

کل پایانه‌های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و در شمال آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =