‌نصیرزاده: لیگ دانشجویی و دانش‌آموزی امسال برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی گفت: امسال برای نخستین مرتبه لیگ دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار خواهد شد.

«عبدالمهدی نصیرزاده» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هنوز سه ماه به پایان سال ۹۸ باقیمانده و تلاش داریم در این فاصله لیگ دانشجویی را در رده سنی زیر ۲۵ سال برگزار کنیم و این رشته را به درون دانشگاه‌ها ببریم. از سوی دیگر جلسه‌ای نیز با آموزش و پرورش خواهیم داشت تا لیگ دانش‌آموزی را به صورت منطقه‌ای در سراسر کشور برگزار کنیم تا حامیان مالی و سرمایه‌گذاران این رشته بتوانند حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: برای لیگ دانشجویی جلسه‌ای را با خِبرگان رشته کشتی از جمله «هادی حبیبی»، «حمید سیفی»، «جمشید خیرآبادی» و «سیدحسین مرعشیان» و «جوانمرد» و کسانی که عضو هیات علمی دانشگاه‌ها هستند را برگزار خواهیم کرد و نقطه نظرات آنها را خواهیم شنید. بنا داریم لیگ کشتی دانشجویی را در ۱۰ وزن شامل ۵ وزن کشتی آزاد و ۵ وزن کشتی فرنگی برگزار کنیم.

نصیرزاده ادامه داد: با توجه به ظرفیت کشتی کشورمان، تعداد محدودی از کشتی‌گیران می‌توانند در لیگ باشگاه‌های کشور و همچنین جام باشگاه‌های جهان حضور یابند و به همین دلیل لیگ دانشجویی فرصت خوبی برای سایر کشتی‌گیران است تا خود را نشان دهند.

جام باشگاه‌های جهان را با قدرت برگزار خواهیم کرد

وی همچنین با بیان اینکه در سال‌های آینده جام باشگاه‌های جهان را با تمام قوا و شرایط بهتری برگزار خواهیم کرد، یادآور شد: گزارش مبسوطی از این پیکارها تهیه خواهد شد. برگزاری مسابقاتی همچون جام باشگاه‌های جهان با هدف شناسایی نخبگان و استعدادها نیست، بلکه ایجاد یک چرخه اقتصادی و منابع مالی برای کشتی‌گیران است. برای مثال برگزاری لیگ قهرمانان فوتبال آسیا و یا اروپا به دلیل آن است که این رشته اکنون تبدیل به یک صنعت شده است و چرخه اقتصادی بزرگی در آن گردش دارد.

رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی در خصوص برخی انتقادات در خصوص برگزاری جام باشگاه‌های کشتی جهان گفت: من براساس ماموریت و  رسالتی که داشتم عمل کردم. وظیفه من برگزاری لیگ است و وظیفه ندارم که بخواهم بار فنی کشتی‌گیران را محک بزنم و براساس ماموریتی که داشتم عمل کردم.

انتقادات بنا و محمدی را با جان دل می‌پذیرم

وی در خصوص انتقادات سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی یادآور شد: اگر نقدی وجود دارد آنرا با جان و دل می‌پذیریم و اگر انتقادی مطرح می‌کنند به ما راهکار نیز ارایه کنند و کمک کنند تیم‌های بزرگی همچون روسیه و آمریکا در جام باشگاه‌های جهان حضور داشته باشند. اگر همین پیکارها برگزار نمی‌شد در سوی دیگر نیز منتقدینی نیز وجود دارند و انتقاد می‌کردند که چرا برگزار نشد. اما نکته مهم آن است که دل همگی ما برای کشتی می‌سوزد و قصد کمک به کشتی را داریم.

نصیرزاده بیان داشت: به طور قطع یکسری انتقاداتی هم وارد است و سعی و تلاش داریم با برنامه‌ریزی منظم‌تر و با استفاده از خردجمعی و نشست با سرمربیان تیم‌های ملی در  سال آینده بهتر عمل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =