قرارداد پرداخت تسهیلات به ۴۰۰ واحد مسکونی سیل‌زده خمین منعقد شد

خمین - ایرنا - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین از ادامه روند ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیلاب بهار امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: ۴۰۰ واحد مسکونی روستایی تخریب شده برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک‌های عمال معرفی شده و قرارداد نیز منعقد کرده اند.

«محمدکاظم آب‌پیکر» روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با ایرنا افزود: ۸۰ میلیارد ریال برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی تخریب شده خمین بر اثر سیلاب بهاره امسال اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: این منابع مالی در قالب پرداخت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد و یکصد میلیون ریال کمک بلاعوض برای بازسازی واحدهای  مسکونی روستایی تخریب شده بر اثر سیلاب تخصیص یافته است.

وی اظهار داشت: یکصد واحد مسکونی تخریب شده بر اثر سیلاب این شهرستان در مرحله سفت کاری با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارند و بقیه در مرحله فونداسیون ، دیوار چینی و اسکلت بندی بندی هستند..

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۶ واحد از این منازل تخریبی ساخته و  مورد بهره برداری قرارگرفته‌اند، اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ تن سیمان از همدان برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده این شهرستان ارسال شده است که سهیمه هر واحد ۱۶۰ کیسه از هدیه مقام معظم رهبری  است .

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین افزود:  سهمیه این شهرستان برای بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده بر اثر سیلاب بهاره  در مجموع ۴۰۰ واحد بود که همه آنها در حال ساخت هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین عنوان کرد: ۱۱ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی روستایی در این شهرستان وجود دارد.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که ۴۲ هزار نفر ساکن روستاها هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =