فیروزجا با پرچم فیده به مسابقات روسیه می‌رود

تهران- ایرنا- سوپر استاد شطرنج ایران تصمیم گرفته است تا در مسابقات قهرمانی جهان روسیه (جام ملک سلمان) با پرچم فیده با رقیبان مسابقه بدهد.

«علیرضا فیروزجا» نابغه شطرنج ایران و یکی از جوانترین سوپر استادهای شطرنج جهان بعد از اعزام نشدن تیم مردان ایران به مسابقات شطرنج قهرمانی جهان (سریع و برق‌آسا) که در روسیه برگزار می‌شود، تصمیم گرفت که با پرچم فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) در این رقابت‌ها شرکت کند.  

این اقدام فیروزجا در حالی است که وی از چند ماه پیش به فرانسه رفته و در آن کشور زندگی می‌کند. پیش از این شایعاتی در مورد تغییر تابعیت این شطرنج باز مازندرانی مطرح می شد که فدراسیون آن را تکذیب کرد.

سارا خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان، شادی پریدر، میترا حجازی پور و مبینا علی نسب ترکیب بانوان اعزامی ایران به این مسابقات روسیه را تشکیل می‌دهند.

همچنین قرار بود که علیرضا فیروزجا، پوریا درینی، احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، پویا ایدنی و محمد امین طباطبایی بازیکنانی بودند که قرار بود در قالب تیم آقایان راهی این مسابقات شوند که این اعزام لغو شد.

فیروزجا که کمتر از ۱۷ سال سن دارد دومین شطرنج باز جوانی دنیا به شمار می رود که به عنوان سوپر استادی رسیده است. او ۲ عنوان قهرمانی در المپیاد زیر ۱۶ سال دنیا، عنوان قهرمانی تیمی آسیا، مدال طلای شطرنج برق‌اسای آسیا، مدال طلای میز یک مسابقات المپیاد زیر ۱۶ سال، مدال طلای میز ۶ قهرمانی تیمی جهان و قهرمانی در شطرنج جام فجر را در کارنامه دارد.

وی سال  گذشته ۲۰۱۸ توانست در مسابقات قهرمانی جهان و در بخش سریع عنوان ششم را به خود اختصاص دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =