پرداخت ماهانه ۷۰ میلیارد ریال مستمری به مددجویان بهزیستی آذربایجان‌غربی

ارومیه – ایرنا – مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش مستمری‌بگیران این نهاد در سال جاری گفت: پرداخت ماهانه مستمری به مددجویان در این استان طی امسال به ۷۰ میلیارد ریال رسیده‌است.

سعید فریور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان مستمری به حدود ۵۰ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در حالی که سال گذشته مددجویان بهزیستی آذربایجان‌غربی حدود ۱۷ هزار نفر بود، امسال به بیش از ۵۰ هزار نفر رسیده که وظایف این نهاد را سنگین‌تر کرده‌است.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار پشت نوبت دریافت مستمری از بهزیستی آذربایجان‌غربی قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی ادامه داد: افزایش جمعیت مستمری‌بگیر در این نهاد منوط به تخصیص اعتبار است که امیدواریم اعتبار لازم در این خصوص اختصاص یابد.

فریور گفت: در حال حاضر ۸۱ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر از خدمات بهزیستی آذربایجان‌غربی بهره‌مند هستند که بیشتر آنان را خانواده‌های دارای معلول و سالمندان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایرنا، بهزیستی یکی از نهادهای حمایتی در کشور است که در کنار کمیته امداد و دیگر نهادهای بخش خصوصی، به کمک خانواده‌های نیازمند اهتمام دارد.

کمک به معلولان، خانواده‌های دارای سالمند، مراکز شبه خانواده و بانوان، دختران و کودکان در معرض خطر از جمله برنامه‌های این نهاد به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =