دانشکده علوم پزشکی آبادان و انستیتو غربالگری سرطان تفاهم‌نامه امضا کردند

آبادان - ایرنا - دانشکده علوم پزشکی آبادان و انستیتو غربالگری سرطان ایران تفاهم‌نامه پژوهشی در زمینه علت بروز سرطان، راه‌های پیشگیری و درمان در شهرستان‌‎های آبادان، خرمشهر و شادگان امضا کردند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان سه‌شنبه با بیان اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده بیشترین سرطان‌ها در منطقه در مردان پروستات و در زنان سرطان سینه است به راه‌اندازی پویش ملی سرطان در شهرستان‌های تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد و افزود:این پویش با محوریت تغییر سبک زندگی و تشخیص زودهنگام به منظور کاهش بیماری‌های واگیر به ویژه سرطان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

شکراله سلمان‌زاده اضافه کرد: در زمینه تشخیص زودهنگام سرطان و در نهایت کمک به بهبودی بیمار برای آسیب کمتر، بهترین راهکار در امر پیشگیری از سرطان آموزش برای تغییر در سبک زندگی است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: آمار سرطان در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان در مقایسه با استان خوزستان و کشور کمتر است و بیشترین سرطان‌ها در منطقه در مردان پروستات و در زنان سرطان سینه است.

سلمان‌زاده همچنین به برگزاری کمیته دانشگاهی برنامه ثبت ملی سرطان در دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور معاونان و مدیران مرتبط تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =