بیش‌از ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۳۱۲ هزار و ۳۳۸ لیتر سوخت قاچاق در شهرستان‌های زاهدان،خاش، نیمروز و سراوان طی هفته گذشته خبر داد.

سردار محمد قنبری روز سه‌شنبه در این باره اظهار داشت: طرح تشدید مبارزه با قاچاق سوخت با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، طی هفته گذشته نیز در محورهای مواصلاتی و نقط مختلف سیستان و بلوچستان به اجرا در آمد.
وی تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی و دیگر رده‌های عملیاتی، ضمن انهدام ۲ باند حرفه‌ای قاچاق سوخت،تخریب و انهدام ۱۲ محل دپوی سوخت در بازرسی از ۴ دستگاه تریلی سوخت کش و ۱۹ دستگاه اتوبوس دارای باک اضافی،در شهرستان‌های زاهدان،خاش، نیمروز و سراوان در مجموع ۳۱۲هزار و ۳۳۸ لیتر سوخت قاچاق شامل ۱۴۹هزار و۸۸۳ لیتر گازوئیل، ۳۸ هزار و ۵۶۰ لیتر نفت، ۸هزار و ۵۰۷لیتر بنزین،۹۰ هزار لیتر قیر و ۲۵ هزار و ۳۸۸ لیتر سایر مشتقات نفتی قاچاق را کشف کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به توقیف ۲۳ دستگاه تریلی و اتوبوس حامل سوخت قاچاق خاطرنشان کرد: در این رابطه ۱۰۵ فرد متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شدند.
وی با تاکید بر برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با قاچاق کالا و سرمایه‌های ملی اظهار داشت: پدیده قاچاق علاوه‌بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرایم دیگری در سطح جامعه می‌شود و مقابله با آن یکی از اولویت‌های کاری پلیس به شمار می‌رود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =