۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۵:۰۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83605995
۰ نفر

برچسب‌ها

انگلیس یکی از پایین‌ترین سرانه‌های پزشک در اروپا را دارد

لندن- ایرنا- نتایج تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که این کشور پس از لهستان، پایین‌ترین سرانه پزشک در کل اروپا را داراست.

بر اساس اعلام روز دوشنبه سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سرانه پزشک برای هر یک‌هزار انگلیسی ۲.۸ نفر برآورد می‌شود. این در حالی است که سرانه پزشک برای سایر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در حدود ۳.۵ نفر اعلام شده است.

نکته قابل توجه اینجاست که درآمد پزشکان خانواده و متخصصان انگلیسی سه برابر بیشتر میانگین دستمزد ملی در این کشور است.

طبق تحقیقات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که نتایج آن بر اساس پژوهش بر روی داده‌های سال‌های بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ میلادی به دست آمده، انگلیس به میزان قابل توجهی به آموزش نیروی متخصص در خارج وابسته است؛ به طوری که حدود ۲۸.۷ درصد از پزشکان این کشور خارج از انگلیس فارغ‌التحصیل می‌شوند. انگلیس در این ارتباط دارای رتبه پنجم نسبت به سایر کشورهای اروپایی است.

انگلیس همچنین به لحاظ آموزش پرستاران در خارج این کشور دارای رتبه دوم در سراسر اروپاست. در واقع ۱۵ درصد پرستاران انگلیسی خارج از این کشور آموزش دیده اند که بعد از سوئیس بالاترین آمار به شمار می رود.

از سویی، آمار سازمان خدمات ملی درمان انگلیس نشان می دهد که کمبود پزشک خانواده سبب شده تا بسیاری از بیماران باید در نوبت‌های طولانی انتظار بکشند و به ویژه زنان قادر به ملاقات با پزشک هم‌جنس خود نباشند.

داده‌های آمار نشان می دهد که بیماران زن در بیش از ۶۰۰ درمانگاه تنها قادر به ملاقات با پزشک مرد هستند.

چندی پیش انجمن بیماران انگلیس نیز گزارش داد که در سه سال گذشته دست‌کم پنج هزار و ۵۰۰ بیمار به دلیل کمبود امکانات پزشکی در این کشور جان باخته‌اند.

سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس (ان اچ اس) برای نخستین بار در سال ۱۹۴۸ و پس از پایان جنگ دوم جهانی به‌ منظور ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان و مجروحان جنگی راه‌اندازی شد و در زمان حاضر با داشتن یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار کارمند، به‌صورت رایگان به مردم انگلستان خدمات بهداشتی ارائه می‌کند.

این نهاد بهداشتی در حدود ۶۵ میلیون نفر را در سراسر انگلستان (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) تحت پوشش قرار داده، اما علاوه بر مشکلات مالی، با بحران کمبود نیروی انسانی نیز مواجه است. این معضل پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و محدود شدن به‌کارگیری نیروهای پزشکی از خارج انگلیس به‌ویژه از اروپا، تشدید نیز خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =