تخلفات انتخاباتی در گناباد و بجستان گزارش شد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: تاکنون سه مورد تخلف زودهنگام داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخاباتی گناباد و بجستان مشاهده و مراتب به مراجع مسوول گزارش شده است.

حامد قربانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا حضور داوطلبان نامزدی انتخابات را در مراسم و برنامه‌های گوناگون بلامانع توصیف و بیان کرد: مسوولیت هرگونه تبلیغ زودهنگام انتخاباتی در چنین مراسم و اجتماعاتی بر عهده برگزارکنندگان آنهاست.

وی افزود: نمایندگان همه سلائق سیاسی فعال در شهرستاناهای گناباد و بجستان طی مدت زمان تعیین شده برای نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام  کرده‌ و همین افراد با حضور در محافل خصوصی به دنبال یارگیری هستند.

رییس حوزه انتخاباتی گناباد و بجستان به ثبت‌نام ۲۸ نفر طی فرصت قانونی اعلام شده ظرف روزهای ۱۰ تا ۱۶ آذر ماه گذشته در این حوزه به عنوان داوطلب نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان کرد: تاکنون دو نفر از این تعداد داوطلب اعلام انصراف از ادامه حضور در انتخابات کرده‌اند.

وی ادامه داد: صلاحیت همه افراد ثبت‌نام شده، از سوی هیات اجرایی حوزه گناباد و بجستان بررسی، تایید و به هیات نظارت استان خراسان رضوی منعکس شده است. نظر قطعی هیات نظارت استان ۲۲ دی ماه جاری به نامزدها اعلام خواهد شد. ۲۲ بهمن ماه آتی نیز نتیجه نهایی بررسیهای هیات نظارت استان بطور عام در اختیار افکار عموم قرار می‌گیرد. 

قربانی گفت: بر این اساس در چارچوب جدول برنامه زمان‌بندی روند انتخابات، داوطلبان تایید صلاحیت شده نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ظرف روزهای ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه آتی فرصت برای تبلیغات انتخاباتی دارند.

وی در ادامه همچنین برگزاری کرسیهای آزاداندیشی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را حلقه مفقوده افزایش مشارکت شهروندان گنابادی و بجستانی در انتخابات ذکر و بیان کرد: ظرفیت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی این شهرستانها برای برپایی چنین برنامه‌هایی خوبی استفاده نمی‌شود بنابراین تذکراتی به روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی فعال در گناباد و بجستان ابلاغ و از آنها خواسته شده تا مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

فرماندار گناباد افزود: احزاب، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی نقش مهم و موثری در گرم کردن تنور انتخابات دارند لذا می‌بایست فعالیت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

۱۲ مرکز آموزش عالی با ۱۲ هزار دانشجو در شهرستان گناباد فعالیت دارند. 
مرکز شهرستان‌ ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری و مرکز شهرستان ۳۱ هزار نفری بجستان در فاصله ۲۸۹ کیلومتری جنوب مشهد واقع هستند. 

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان استان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند. استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

حوزه انتخابیه گناباد و بجستان دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و همزمان با آن پنجمین انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه آتی برگزار می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =