اختصاص قریب ۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به سمن های آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از اختصاص سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به جوانان جویای کار عضو سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان خبر داد.

وحید خاصی پور روز دوشنبه اظهار کرد: این میزان تسهیلات ظرف یک ماه گذشته به ۱۲ فرد ۱۸ تا ۳۵ ساله عضو سمن ها در قالب طرح های زنبورداری، گلیم بافی و آرایشگری اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: چهار سازمان مردم نهاد زیر نظر اداره ورزش و جوانان آستارا در حوزه های بانوان، حقوق شهروندی، علمی و گردشگری فعال است و به جوانان عضو این سازمان ها، در صورت برخورداری از مهارت های فنی و حرفه ای تسهیلات اشتغال پرداخت می شود.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد آستارا برای آموزش اشتغال و کارآفرینی، با مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند و این شهرستان از نظر تعداد سمن، بعد از رشت، رتبه دوم را در استان دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: در سال گذشته ۲ سازمان مردم نهاد آستارا با اجرای برنامه های خوب و با کیفیت، جزو ۱۰ سمن برتر کشور شد و دولت تدبیر و امید برای اشتغال، گام های موثری برداشته و برای اشتغالزایی به مهارت آموزی و توانمندسازی جوانان نیاز است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =