چراغ سبز سنا به شهادت شهود در جلسه محاکمه ترامپ

تهران- ایرنا- "میچ مک‌ کانل" رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا روز دوشنبه اعلام کرد که جمهوری‌خواهان این مجلس، مخالفتی با شهادت شهود در جلسه محاکمه استیضاح "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا ندارند.

مک کانل در مصاحبه ای به مجری برنامه «فاکس اند فرندز» شبکه فاکس نیوز گفت: ما شهادت شهود را منتفی ندانسته ایم.

وی افزود: بگذارید این پرونده را همانطور که در مورد پرزیدنت بیل کلینتون مدیریت کردیم، مدیریت کنیم.

مک کانل گفت که در جلسه محاکمه کلینتون در سال ۱۹۹۹، سناتورها بحث های بازی انجام دادند و سپس در مورد شهادت شهود تصمیم گیری شد.

وی و «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات سنا هفته گذشته در مورد درخواست شومر برای شهادت شهود در جلسه محاکمه ترامپ به توافق نرسیده بودند.

دموکرات‌ های سنا در پی آنند که سنای در کنترل جمهوری‌خواهان را تحت فشار قرار دهند و پای شهود جدید را به محکمه ترامپ باز کنند.

دموکرات‌ ها همچنین می خواهند تا برخی مشاوران ارشد ترامپ را وادار به شهادت در سنا کنند؛ اما مک کانل پیش‌تر با این درخواست مخالفت کرده بود و تمایلی به حضور شهود جدید نداشت.

از سویی، کاخ سفید به دنبال آن است که با توجه به اکثریت ۵۳ نفره جمهوری‌خواهان در سنا، محاکمه هرچه زودتر به رأی گذاشته شده و سایه آن از سر ترامپ کم شود.

آنچه روند تحقیقات در مورد استیضاح ترامپ را کلید زد، افشای تماس تلفنی وی با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهوری اوکراین بود. ترامپ در این مکالمه از همتای اوکراینی خود خواست؛ در مورد فعالیت های مالی "جو بایدن" و پسرش هانتر تحقیق کند. ترامپ پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین را به این تحقیقات منوط کرد.۹۱۰۹

با افشای محتوای مکالمه تلفنی ترامپ و زلنسکی، نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که در مقابل درخواست‌ها برای آغاز فرآیند استیضاح مقاومت کرده بود، به طور رسمی خواستار شروع تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =