۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83605734
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیر اجرایی شرکت بوئینگ اخراج شد

تهران – ایرنا – شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا به‌دنبال بحران مالی ناشی از زمین‌گیر شدن صدها فروند هواپیمای مسافربری «مکس 737» به عنوان جدیدترین محصول این شرکت، روز دوشنبه «دنیس ای. مولنبرگ» مدیر اجرایی خود را اخراج کرد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، قرارت است «دیو کالهون» رئیس این شرکت در سال جدید میلادی جانشین مولنبرگ شود و تا آن زمان، «گرگ اسمیت» مدیر مالی بوئینگ به طور موقت مسئولیت مدیر اجرایی را برعهده می گیرد.۹۱۰۹

اخراج مدیر اجرای شرکت بوئینگ تقریبا یک هفته پس تصمیم این غول هواپیماسازی آمریکا برای توقف تولید هواپیماهای مسافربری مکس 737 صورت گرفته است.

شرکت بوئینگ با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هیات مدیره این شرکت تصمیم گرفته که تغییر ریاست برای اعتمادسازی در این شرکت، امری ضروری است، در حالی که شرکت مزبور برای بهبود مناسبات خود با سازمان ها، مشتریان و دیگر سهامداران اقدام می کند.
مولنبرگ پس از رویارویی بوئینگ با بزرگترین بحران در طول تاریخ تاسیس خود که منجر به زمین گیر شدن پروازهای 737 مکس این شرکت در سراسر جهان در پی دو سانحه هوایی شد، زیر ذره بین انتقادها قرار گرفت. در جریان این دو سانحه هوایی در شرکت بوئینگ، 346 نفر کشته شدند. 
در حالی که وی تلاش می کرد این مدل هواپیمای بوئینگ را به سیستم خدمات دهی بازگرداند،‌ تمهیداتش موجب خشم وعصبانیت قانونگذاران، شرکت های هواپیمایی،‌ سازمان ها و خانواده های قربانیان شد.‌
قبل از آنکه 737 مکس قادر به پرواز دوباره باشد،‌ بوئینگ و سازمان های مربوطه باید یک سیستم خودکار موسوم به MCAS را اصلاح کنند، سیستمی که نقشی بارز در دو سانحه هوایی داشت.

به دنبال دو حادثه سقوط در یک سال گذشته پرفروش‌ترین هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ آمریکا از ماه مارس (فروردین) تا کنون زمین گیر شده است. 

در اوکتبر (آبان) سال گذشته به دنبال سقوط یک فروند بوئینگ مکس ۷۳۷ متعلق به خط هوایی لیون اندونزی بیش از ۱۸۹ نفر جان خود را از دست دادند. 

تنها با گذشت چند ماه در مارس سال جاری با سقوط یک فروند بوئینگ مکس ۷۳۷ متعلق به خط هوایی اتیوپی بیش از ۱۵۷ نفر کشته شده‌اند. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =