طرح شفافیت و نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی سه‌شنبه به صحن مجلس می‌رود

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی طرح شفافیت و نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی در این کمیسیون کامل شده است، گفت: این طرح فردا- سه‌شنبه- به صحن مجلس شورای اسلامی ارجاع می‌شود.

«اصغر سلیمی» عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با توضیح دستور کار نشست امروز کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، افزود: طرح شفافیت و نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی ۱۱ ماده دارد که همه این ماده‌ها در نشست امروز کمیسیون به طور کامل بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا این طرح در همین دوره به تصویب و تایید شورای نگهبان برسد و برای انتخابات پیش رو اجرایی شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: طبق طرح شفافیت و نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی، هر نامزدی باید حساب مشخص نزد بانک مجاز باز کند و مورد را به وزارت کشور اطلاع دهد.علاوه بر این باید یک شخص حقیقی یا حقوقی را برای انجام فعالیت‌های هزینه ای تبلیغات خود مشخص کند.

به گفته سلیمی، نامزدها نمی‌توانند از افراد با تابعیت خارجی یا افراد دارای پرونده قضایی کمک دریافت کنند و اگر این موضوع ثابت شود، جرم تلقی شده و این نامزد به تعزیری درجه ۶ جز حبس محکوم می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها اضافه کرد: حساب نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید الکترونیکی باشد و از این طریق مشخص خواهد شد از چه کسی یا کسانی کمک گرفته می‌شود.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته - یکشنبه - با دو فوریت طرح شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی موافقت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha