۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۴
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83605649
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگ ستارگان در کهکشان گیشه

علیرضا مرادی I روزنامه نگار
جنگ ستارگان در کهکشان گیشه

تهران- ایرنا- آغاز نمایش قسمت جدید از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان به نام «جنگ ستارگان: قسمت نهم، خیزش اسکای واکر»، صدرنشینی و فروش فوق‌العاده این فیلم در گیشه سینماهای جهان را در پی داشت.

این روزها یکی از مهم‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۹ روی پرده سینما آمده است، فیلمی قدیمی از جهان فانتزی که سال‌هاست، نسل‌های گوناگونی را مخاطب خود می‌بیند. قسمت نهم از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان به نام خیزش اسکای واکر (Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker)، در هفته پایانی سال ۲۰۱۹ در چهار هزار سینمای جهان، روی پرده رفته است.

قسمت نهم از این مجموعه جنگ ستارگان، پس از وقایع نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵) و آخرین جدایی (۲۰۱۷) روی داده و داستان آن از جایی آغاز می‌شود که کایلو رن به دنبال تشکیل امپراطوری است و پالپاتین، (امپراطور قدیمی ستاره مرگ که در آخرین جدایی به نظر می‌رسید کشته شده) هنوز زنده است و می‌خواهد او را به جانشینی خود انتخاب کند. او در ازای یک ناوگان کامل از ستارگان نابودگر، با فناوری ستاره مرگ که برای تثبیت امپراطوری رن، بسیار کارآمد خواهد بود، از او می‌خواهد ری، آخرین شاگرد لوک اسکای واکر و جدای را برای همیشه از بین ببرد. از طرف دیگر ری و دوستانش در پی آن هستند تا تهدید کهکشان را برطرف کنند و قصد دارند که پالپاتین را پیدا کنند و او را از بین ببرند...

این فیلم با بازی دیزی ریدلی، آدام درایور، جان بویگا، اسکار آیزاک، لوپیتا نیونگو، دامنل گلیسون، کلی مری ترن، جوناس سوتامو، بیلی لورد، نائومی آکی، ریچارد ای گرانت، کری راسل، مارک همیل، آنتونی دنیلز، بیلی دی ویلیامز و کری فیشر و به کارگردانی جی جی آّبرامز ساخته شده و نویسندگی آن نیز بر عهده جی جی آبرامز و کریس تریو بوده است. مجموعه جنگ ستارگان که نخسین قسمت آن در سال ۱۹۷۷ روی پرده سینما آمد، همواره در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای جهان جای داشته است.

جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر، در هفته نخست نمایش ۱۷۵ میلیون دلار فروش هفتگی داشت که با توجه به پیش‌بینی‌ها، فروش قابل قبولی برای این فیلم به شمار نمی‌آید، زیرا پیش‌بینی می‌شد، فروش هفته نخست این مجموعه، بیش از ۱۹۵ میلیون دلار باشد. در مجموع  فروش جهانی خیزش اسکای واکر، ۳۷۳ میلیون دلار فروش داشته است.

رتبه دوم فروش هفتگی به جومانجی، مرحله بعد (Jumanji: The Next Level)، تعلق دارد، این فیلم با فروش هفتگی ۲۶ میلیون دلار و فروش جهانی ۳۱۱ میلیون دلار، در هفته دوم نمایش، توانسته مخاطبان خود را راضی نگه دارد.

انیمیشن یخ‌زده ۲ (Frozen II)، در رتبه سوم فروش هفتگی جای گرفته و فروش هفتگی ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و فروش جهانی یک میلیار و ۱۰۳ میلیون دلار داشته است. در رتبه چهارم فروش هفتگی، فیلم-انیمیشن موزیکال گربه‌ها (Cats)، جای گرفته است.

این فیلم اقتباسی از نمایش موفق و پرفروش گربه‌ها بوده وداستان آن در دنیای گربه‌ها روی می‌دهد، قبیله‌ای بزرگ به نام جلیکلز با نژادهای مختلف وجود دارد که هر ساله تصمیم‌گیری می‌کنند که کدام یک از آنها به جایگاه بالاتر صعود می‌کند اما در این میان اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد که این بار آن ها را با مشکلاتی روبرو می کند...

در فیلم- انیمیشن گربه‌ها، جنیفر هادسون، تیلور سوئیفت، ایان مک‌کلن، فرانچسکا هیوارد، جودی دنچ، جیمز کوردن، ادریس البا، لوری دیویدسون، ربل ویلسون، جیسون درولو، لس توینس و... نقش‌آفرینی کرده‌اند.  تام هوپر به همراه لی هال، نویسندگی کار را بر عهده داشته و کارگردان کار نیز بوده است.

گربه‌ها در هفته نخست نمایش فروش هفتگی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و در فروش جهانی ۱۰ میلیون دلار فروش داشته است.

چاقوکش‌ها (Knives Out)، در جایگاه پنجم فروش هفتگی، با فروش ۶ میلیون دلار، فروش جهانی ۱۷۵ میلیون دلار را در کارنامه دارد.

پنج فیلم دوم فروش هفتگی از این قرار است: بامب‌شل (Bombshell)، در هفته نخست نمایش با فروش هفتگی ۵ میلیون دلار، قبل از فروش جهانی

فیلم ریچارد جول (Richard Jewell)، در هفته دوم نمایش با فروش هفتگی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار

ملکه و بیچاره (Queen & Slim)، در هفته چهارم نمایش با فروش هفتگی ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۳۶ میلیون دلار

کریسمس سیاه (Black Christmas)، در هفته دوم نمایش با فروش هفتگی ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۱۳ میلیون دلار

فورد در برابر فراری  (Ford v Ferrari)، در هفته ششم نمایش با فروش هفتگی ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۱۹۲ میلیون دلار

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =