۱۱۰ عنوان اثر پژوهشی رونمایی شد

تهران- ایرنا- همزمان با هفته پژوهش ۱۱۰ عنوان اثر وکتاب پژوهشی با حضور مسئولان فرهنگی و امورخارجه رونمایی شد.

همزمان با روزهای پایانی هفته پژوهش طبق روال هر سال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز همگام با کاروان فعالان و تلاشگران عرصه پژوهش با همت و کوشش خود ۱۱۰ عنوان کتاب و اثر پژوهشی را بصورت مشترک با وزارت امورخارجه به صورت ۸۰ اثر مربوط به سازمان و ۳۰ عنوان کتاب و اثر نیز مربوط به وزارت امورخارجه رونمایی شد.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اکبر ولایتی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیت الله تسخیری مشاور رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام و شماری از مسئولان از وزارت امورخارجه حضور داشتند.

مجموعه حاضر شامل آثاری است که طی سال گذشته تاکنون برای نخستین بار چاپ و به رشته تحریر درآمده است.

تجلیل از آثار و پژوهش و پژوهشگران برتر

نمایندگی‌ها و پژوهشگران برتر بدین شرح معرفی شدند:

علی محقق، رایزن مطالعاتی سفارت ایران در مسکو

حسین دیوسالار، رایزنی فرهنگی ایران در توکیو در حوزه فعالیت‌های پژوهشی

رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک در حوزه رصد و پایش

رایزنی فرهنگی ایران در دمشق در حوزه فعالیت‌های پژوهشی

رایزنی فرهنگی ایران در بغداد در حوزه رصد و پایش

رایزنی فرهنگی ایران در پاریس در حوزه فعالیت‌های پژوهشی

رایزنی فرهنگی ایران در برلین در حوزه رصد و پایش

همچنین، سید حسن صحت، طاهره جهان پرور، صادقی، رادامان و عباس‌زاده در بخش دیگر این مراسم به دلیل ارایه فعالیت‌های پژوهشی برتر معرفی و تقدیر شدند.

رونمایی از کتب جدیدالانتشار و الگوی جایزه ملی پژوهش، افتتاح نمایشگاه کتاب، رونمایی از تاره‌های نشر، تقدیر از پژوهشگران برتر و تقدیر از نمایندگی‌های فرهنگی برتر ایران در حوزه پژوهشی از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل، آیت الله محمد علی تسخیری مشاور رهبری در امور جهان اسلام و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مقامات و شخصیت های حاضر همراه با مسئولانی از وزارت خارجه و فرهیختگان و پژوهشگران و شماری از رایزنان فرهنگی نیز از جمله حاضران در این مراسم هستند.

 هفته پژوهش و فناوری سال جاری از ۲۳ تا ۲۹ آذر با شعار پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید همراه با برنامه‌های مختلفی؛ از جمله تجلیل از پژوهشگران، کارفرمایان و ایده‌های برتر، نشست های تخصصی مرتبط، برپایی نمایشگاه های فناوری در دانشگاه های گوناگون و برپایی بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =