پرونده تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی باید تا پایان دی بسته شود

اراک – ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: پرونده پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر استان با گذشت ۲ سال از آغاز آن،باید تا پایان دی ماه امسال بسته شود.

«سعید فرخی» روز دوشنبه در نشست گروه کاری اشتغال استان مرکزی افزود: ۵۱۰ میلیارد ریال در تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر استان فاصله تخصیصی با میزان پرداختی وجود دارد که ۴۰۰ میلیارد ریال آن در بخش کمیته امداد امام (ره)است.

وی اظهار داشت: هدف از پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استفاده از امکانات و تغییر الگوی اشتغال در روستاها بوده است اما در این مهم، موفقیت زیادی حاصل نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی ادامه داد: بانک‌های صادرات، ملت و سامان استان در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه عملکرد مطلوبی نداشته‌اند.

فرخی افزود: تا هفته آینده اگر مبالغ تخصیصی بانک‌های ذکر شده تامین نشود مراتب تخلف به بانک مرکزی و دیوان محاسبات اعلام می‌شود تا در مراجع قضایی پاسخگو باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی هم گفت:۳۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر به استان ابلاغ شده که ۲۸۹ میلیارد و ۵۰۰ ریال تخصیص و تاکنون ۲۶۷ طرح به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

«محمدتقی آبایی هزواه» افزود: تاکنون یک هزار و ۸۰۸ طرح اشتغال با ۲ هزار و۵۰۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال معادل ۸۶ درصد تخصیص یافته است.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود با این میزان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری سه هزار و ۸۸۰ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه برای کمیته امداد استان ۷۹۲ میلیارد ریال ابلاغ داشته که از این میزان ۶۴۹ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

آبایی افزود: تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه برای بهزیستی استان نیز ۳۳۷ میلیارد ریال ابلاغی داشته است.

وی اظهار داشت: ۴۶ میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی در بانک‌های توسعه تعاون و کشاورزی استان تخصیص داده شده که ۴۰ میلیارد ریال برای ۳۴۷ طرح به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۳۷ طرح مشاغل خانگی پرداخت شده است.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha