پاکستان از فرآیند دموکراتیک در افغانستان حمایت می‌کند

اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان روز دوشنبه ضمن استقبال از اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، بر ادامه حمایت خود از فرآیند دموکراتیک در این کشور همسایه تاکید کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه ای گفت: این کشور از اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که ششم مهرماه امسال برگزار شده بود، استقبال می کند و تکمیل روند انتخابات را گامی اساسی برای ثبات سیاسی افغانستان و منطقه آسیای جنوبی می داند.

در این بیانیه آمده است: پاکستان اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از اتمام مراحل داوری براساس قوانین انتخاباتی این کشور، را دنبال می کند.

کمیسیون انتخابات افغانستان روز گذشته (یکشنبه) پس از نزدیک به سه ماه موفق شد نتیجه اولیه انتخابات را اعلام کند که در آن اشرف غنی رئیس جمهوری کنونی با ۵۰.۶۴ درصد پیشتاز و عبدالله عبدالله با ۳۹.۵۲ درصد در رده دوم قرار گرفت.

«دین محمد عظیمی» معاون کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی افغانستان روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که روند ثبت شکایت های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد و تیم عبدالله عبدالله نخستین تیم است که چهارهزار شکایت را در این کمیسیون ثبت کرده است.

وی گفت که روند ثبت شکایت های انتخاباتی تا سه روز دیگر ادامه خواهد داشت و پس از آن کمیسیون روند رسیدگی را بصورت دقیق و شفاف آغاز خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =