حماسه ۹ دی دفاع از حریم انقلاب و ولایت‌فقیه است

مهاباد - ایرنا - امام‌جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه تقلیل عظمت حماسه مردمی ۹ دی به مسایل جناحی در واقع جفا در حق ولایت و نظام اسلامی است، گفت: حماسه ۹ دی دفاع از حریم انقلاب، ولایت‌فقیه و خون شهداست.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده روز دوشنبه در جلسه هماهنگی این روز با عنوان «۹ دی روز بصیرت، ولایتمداری و عبور از فتنه‌ها»، اظهار داشت: امت انقلابی ایران در ۹ دی ۱۳۸۸ آتش فتنه را خاموش کردند و باید این حماسه مانند ۲۲ بهمن، ۱۳ آبان و روز جهانی قدس مردمی باشد و مسوولان نیز زمینه را برای حضور گسترده مردم فراهم کنند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی نقشه دشمنان را خنثی می‌کند، افزود: باید مشکلات مردم اولویت اصلی مسوولان باشد و با پرهیز از تبعیض، نگاه یکسانی به همه مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسوولان میاندوآب هر ساله در حماسه ۹ دی حضور می‌یابند، گفت: نباید حماسه ۹ دی را متعلق به یک حزب یا جناح دانست و اینگونه تلقی نشود که این حماسه تقابل ۲ جناح یا ۲ شخص در برابر یکدیگر است.

وی در ادامه با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) محور تمامی امورات را مردمی می‌دانستند، گفت: دشمنان همیشه برای از بین بردن نظام برنامه دارند و اینکه آمریکا نظام جمهوری اسلامی ایران را تحریم می‌کند، دود آن به چشم مردم می‌رود و در واقع مردم را تحریم می‌کند.

وی اظهار داشت: در جنگ تحمیلی ۴۰ کشور جهان و در راس آنها آمریکا، با تحریک «صدام حسین» جنگ هشت ساله به نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد و با اینکه درصدد تصرف بخش‌هایی از کشور بود، حتی یک وجب از خاک کشور به دشمنان داده نشد.

وی با تاکید بر حفظ اتحاد، افزود: به نا بر تعبیر رهبری ایجاد وحدت و اتحاد بدان معنا نیست که از کم‌وکاستی‌ها، خلاف‌ها و خطاها چشم‌پوشی کنیم یا با فساد مقابله نکنیم، بلکه وحدت و همدلی مانند سایر امور و حتی بیشتر از آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه دشمنان به مداخله و حتی هزینه مالی برای از پای در آوردن نظام اعتراف می‌کنند، افزود: در آشوب‌های امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته به اموال عمومی آسیب زدند و مشخص شد که دست‌هایی در پشت پرده آن را مدیریت می‌کرد.

وی افزود: البته این اهداف دشمنان برای ایام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی شده بود تا در روزهای منتهی به انتخابات ناامنی در کشور ایجاد کنند ولی به بهانه افزایش قیمت بنزین عجولانه عمل کردند و نقشه‌ آنان زودتر از موعد برملا شد.

وی بیان کرد: همه اعتقاد داریم که نعمت ولایت‌فقیه از سوی خداوند متعال موهبتی برای انقلاب اسلامی ایران است و وجود ایشان کشور را از گزند دشمنان ایمن می‌سازد؛ در بیشتر کشورهای منطقه که منابع و ثروت زیادی از ایران دارند، با ناامنی و درگیری یا دخالت بیگانگان مواجه هستند و مشکلات دامن‌گیر آنهاست ولی در ایران به برکت ولایت فقیه، اهداف و خواسته دشمنان در نطفه خفه می‌شود.

حماسه ۹ دی در سال ۱۳۸۸ با حضور مردم و تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی برگزار شد و در تقویم انقلاب اسلامی به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =