شهرداری مشهد ملزم به شفافیت در معاملات و روابط استخدامی شد

مشهد- ایرنا- طرح شفافیت در معاملات و روابط استخدامی شهرداری مشهد روز دوشنبه در صحن علنی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسید.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این باره گفت: شهرداری ملکف است در راستای ایجاد شفافیت در معاملات و پیشگیری از تضییع حقوق عمومی و به منظور تسریع و تسهیل در تشخیص مصادیق مشمول قانون منع مداخله وزرا، نمایندگان مجلس و کارمندان دولت در معاملات دولتی و کشور مصوب ۲۲ دی ماه ۱۳۳۷، گزارش اقدامات مربوط به این مصوبه را هر سه ماه یکبار به شورای اسلامی شهر ارایه دهد.
بتول گندمی افزود: فهرست شرکت‌هایی که اعضا یا کارکنان شورای اسلامی شهر و مدیران یا کارکنان شهرداری پنج درصد و بیشتر سهام آن‌را دارا هستند یا به عنوان مدیرعامل، عضو هیات مدیره، عضو هیات امنا، عضو هیات نظارت، بازرس، حسابرس، و مشاوره در این شرکت‌ها مسوولیت دارند، باید تهیه و ارائه شود.
وی ادامه داد: شهرداری باید این لیست را به طور کامل و به صورت برخط در سامانه فاش منتشر و در دسترس عموم قرار دهد.

تاسیس شرکت ارتباطات مشهد
تاسیس شرکت ارتباطات شهر مشهد (سهامی خاص) از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص نیز گفت: به‌ منظور تحقق و توسعه زیرساخت‌های شهر هوشمند، بهره‌برداری از تاسیسات و زیرساخت‌های فیزیکی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موجود و توسعه آتی ظرفیت‌های لازم در سطح شهر، بهبود سیما و منظر شهری و ارتقای سلامت و امنیت شهروندان، اساسنامه شرکت ارتباطات شهر مشهد با سهم حداقل ۴۰ درصدی سهام ممتاز برای شهرداری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، تصویب شد.
 

طرح کمک به ورزش قهرمانی
طرح دوفوریتی الحاق چند تبصره به آیین نامه حمایت از ورزش قهرمانی از دیگر دستورکارهای جلسه علنی امروز شورای شهر مشهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد در این باره گفت: رویکرد شورا در حمایت از ورزش مشخص است و اولویت با ورزش همگانی است اما در حمایت از ورزش قهرمانی نیز با رویکرد اجتماعی ورود کرده‌ایم.
محمد رضا حیدری افزود: قصد تیم‌داری نداریم و برا ی کمک به ورزش قهرمانی منابع باید بهینه مصرف شود لذا طبق این طرح کمک مالی شامل تیم‌هایی می‌شود که حامی مالی دارند تا در صورت بروز نوسان در حمایت‌های شهردای، تیم‌ها دچار مشکل نشوند.
وی ادامه داد: همچنین تیم‌های مورد حمایت باید در اختیار بخش خصوصی باشد تا شهرداری وارد فرایند تیم‌داری نشود.
وی گفت: دو فوریت این طرح به دلیل تعیین تکلیف تیم‌های ورزشی است و این موارد در بودجه ۹۹ لحاظ خواهد شد، شهرداری در بودجه سال جاری حتی بیشتر از اعتبار مصوب به تیم‌های ورزشی کمک کرده‌است.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به ادعای مسعود ریاضی عضو این شورا مبنی بر تلاش وی برای جمع کردن امضا در خصوص این طرح نیز افزود: این ادعا در خصوص بنده درست نیست و توهین به شعور اعضای شوراست، دوستان آگاهانه طرح را امضا کرده‌اند.
عضو شورای شهر مشهد نیز در مخالفت با ۲ فوریت این طرح گفت: این طرح باید ابتدا در کمیسیون‌های مربوطه به صورت کارشناسی بررسی شود.
مسعود ریاضی افزود: کمک‌های شهرداری به بخش‌های مختلف خارج از وظیفه ذاتی آن است.

در نهایت دو فوریت این طرح رای نیاورد و با تصویب یک فوریت این طرح برای بررسی به کمیسیون‌های مربوطه برای بررسی بیشتر ارجاع شد.
تصویب اعمال ماده ۹ قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی در منطقه هشت شهرداری مشهد با قید دو فوریت از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =