نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی کرمانشاه افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- نمایشگاه دستاوردهای پژوهش‌ و فناوری استان کرمانشاه روز دوشنبه با حضور افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار و جمعی از مدیران استان در محل نمایشگاه‌های دایمی در بوستان شاهد کرمانشاه افتتاح شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمانشاه در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، به حجم بالای حضور نخبگان و پژوهشگران استان و دستاوردهای آنها اشاره کرد و گفت: این حجم حضور پژوهشگران نوید این را می دهد اگر دانشگاه ها و مراکز علمی با صنعت و جامعه وصل شوند بسیاری از مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بخش خصوصی و جامعه حل می شود.

کریمی، راهکار حل مشکلات صنعت و جامعه را با پژوهش ممکن دانست و افزود: از دانشگاه ها و مراکز علمی انتظار داریم با بخش خصوصی و جامعه بیشتر در ارتباط باشند.

وی با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش استان در این نمایشگاه اظهار داشت: دانش آموزان کم کم بیاد با پژوهش کردن آشنا شوند و با انجام تمرین، آزمون و خطا، تجربه و اعتماد به نفس لازم را کسب کنند و این منجر به تولید علم در دانشگاه ها و حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی جامعه در آینده می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به ارتباط بخش خصوصی و پژوهش اشاره کرد و گفت: وقتی کارخانه داران و تولیدکنندگان ما احساس کنند با پژوهش ارزش افزوده کالای آنها افزایش می یابد خود به سمت پژوهشگران می آیند که متاسفانه این اعتماد هنوز بین بخش خصوصی و  پژوهش در استان به وجود نیامده است.

کریمی با بیان اینکه این نمایشگاه شروعی تازه برای آشنایی بخش خصوصی با پژوهش و فناوری است، افزود: اگر بخش خصوصی لذت افزایش درآمد، اشتغال و حل مشکلات و گره های اقتصادی خود را با پژوهش دریافت کنند، کم کم به سمت پژوهش برای افزایش تولید و بازاریابی بیشتر خواهند آمد که امیدواریم با آغاز نمایشگاه این امر محقق شود.      

 ۲۳ دستگاه اجرایی و پژوهشی، دانشگاه‌ها، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع، فن بازار و ۵۰ واحد پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان کرمانشاه در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی خود را ارایه کرده اند.

این نمایشگاه از دوم تا چهارم دی از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر اعلام آماده بازدید مردم است.

در تقویم رسمی کشور از ۲۳ تا ۲۸ آذر به عنوان هفته پژوهش نامگذاری شده است.