مسابقات انتخابی المپیک با استفاده از VAR برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که حکم انتخابی المپیک را هم دارد با کمک‌داور ویدیویی برگزار می‌شود.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰، از سیستم کمک‌داور ویدیویی استفاده خواهد کرد. این سیستم پیش‌تر از مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ استفاده شد، اما مسابقات انتخابی المپیک که ۱۶ روز دیگر برگزار خواهد شد، نخستین تورنمنتی خواهد بود که VAR در همه ۳۲ دیدار آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره گفت: فوتبال آسیا در سطح جهانی قرار دارد و اطمینان می‌دهیم که به ادامه کار به عنوان یک کنفدراسیون الگو برای همراه‌سازی آخرین تکنولوژی و بهترین عملکرد در نقاط مختلف پیشرفت فوتبال ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: کارهای باورنکردنی انجام‌نشده‌ای در در جام ملت‌های آسیا داشتیم و استفاده از VAR تصمیمی بود که جاه‌طلبی AFC را برای پیشرفت مداوم مسابقات ما نشان داد تا فوتبال جهان، موفقیت غیرقابل انکار و کیفیت داوران مسابقات ما را ببینند. مطمئنم موفقیت‌های خود را توسعه می‌دهیم و مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا، فرصت دیگری برای برجسته کردن استانداردهای قابل توجه داوری آسیا نشان می‌دهد.

لازم به توضیح است: مسابقات زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا که انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو محسوب می‌شود، از روز ۱۸ دی آغاز خواهد شد و تیم فوتبال امید ایران در گروه C رقابت‌ها، با تیم‌های ازبکستان، کره جنوبی و چین هم‌گروه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =