الفین پتروشیمی جم در شرایط نرمال قرار گرفت

بوشهر- ایرنا - در پی بروز مشکل فنی در واحد الفین پتروشیمی جم فلرینگ این شرکت در دو روزآخر آذرماه سال جاری در شرایط غیر نرمال و با آلایندگی همراه شده بود که با تلاش های انجام شده به حالت نرمال قرار گرفت.

معاون مجتمع  شرکت پتروشیمی جم در این رابطه  گفت:بروز نقص فنی در کمپرسور اصلی الفین پتروشیمی جم و از سرویس خارج شدن این کمپرسور در ساعت  ۱۸:۱۵ روز جمعه منجربه توقف واحد الفین شد که در پی آن شاهد فلرینگ بخشهایی از گاز خروجی کوره ها بودیم.

 حسن معینی افزود:پیش از بروز مشکل  این شرکت  با ۶ کوره گازی و ۳ کوره مایع  در حال فعالیت نرمال در واحد الفین بود که به محض مشاهده ایراد و بمنظور کنترل و به حداقل رساندن آلایندگی ناشی از فلرینگ ، ظرفیت واحد به ۲ کوره گازی و ۱/۵ کوره مایع تقلیل پیدا کرد.

وی در ادامه در خصوص دلیل فنی ایجاد این مشکل در خط تولید واحد الفین جم افزود:قطعات حساس زیادی ضمانت عملکرد نرمال و مداوم واحد را به عهده دارند که اگر یکی از این قطعات دچار مشکلی در لحظه بشود امکان از سرویس خارج شدن بخش یا بخشهایی از سیستم کاری واحد وجود دارد.

معینی یادآورشد: در ایراد اخیر کمپرسور الفین نیز ، پرسنل فنی مجتمع با تلاش شبانه روزی و صرف زمانی در حدود ۴۸ ساعت به عیب یابی پرداختند و با جلسات فنی متعدد و کنترل پارامترهای مختلف توانستند به نتیجه نهایی و شناسایی قطعه معیوب که یکی از قطعات ابزار دقیق بود برسند و با پیدایش علت موضوع به سرعت عملیات تعویض و بازیابی شرایط نرمال در دستور کار قرار گرفت و در ساعات پایانی شب شنبه واحد مجددا به سرویس بازگشت.

وی گفت:  با توجه به ماهیت واحدهای عملیاتی ، توقف های مشابه اجتناب ناپذیر است اما نکته مهم پیگیری ، بررسی و شناسایی دلایل وقوع ایراد در جهت جلوگیری از توقف های تولید  است.

در همین رابطه روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم نیز در پی ایجاد مشکل فنی در واحد الفین شرکت این شرکت  ضمن اشاره به رفع مشکل و بازگشت به حالت عادی، از شکیبایی مردم فهیم عسلویه قدردانی کرد.

در این اطلاعیه آمده است: شرکت پتروشیمی جم خود را موظف می داند مراتب قدردانی خود از صبر و شکیبایی مردم شریف و بردبار پایتخت انرژی ایران و حومه و همچنین کارکنان خود و دیگر شرکتهای مستقر در منطقه که این شرکت را در راه رسیدن به تعالی و نیل به اهداف عالی کشور عزیزمان همراهی می کنند را اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =