پانادیچ: بیرانوند را نمی‌توان نادیده گرفت

تهران- ایرنا- مربی پیشین دروازه‌بان‌های پرسپولیس گفت: «علیرضا بیرانوند» بهترین دروازه‌بان آسیا است و نمی‌توان در ترکیب هیچ تیمی حضور او را نادیده گرفت.

«علیرضا بیرانوند» چندی پیش به عنوان یکی از سه نامزد مرد سال فوتبال آسیا انتخاب شد اما پس از بازگشت از مراسم انتخاب بهترین‌های آسیا در هنگ‌کنگ شانس با وی یار نبود و او به یک نیمکت‌نشین در پرسپولیس تبدیل شد. 

همزمان درخشش «بوژیدار رادوشوویچ» درون دروازه پرسپولیس و کلین‌شیت‌های پیاپی این دروازه‌بان کروات موجب شد تا بیرو کار سختی برای بازگشت به دروازه سرخ‌پوشان داشته باشد.

حتی برخی رفتارها موجب شد تا کالدرون نام  او را حتی در فهرست ۱۸ نفره پرسپولیس برابر شهرداری ماهشهر در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور که قرار است امروز (دوشنبه) برگزار شود، هم قرار ندهد تا شرایط بیش از پیش برای شماره یک تیم ملی ایران سخت شود.

همین موضوع موجب شد تا به سراغ «ایگور پانادیچ» مربی پیشین دروازه‌بان‌های پرسپولیس برویم. گفت و گوی کامل خبرنگار ایرنا با پانادیچ را در زیر می‌خوانیم.

بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟

بله. من خاطرات خوبی از پرسپولیس دارم و این تیم بهترین هواداران آسیا را دارد. با وجود اینکه از پرسپولیس رفتم اما همچنان پرسولیس و هوادارانش را دوست دارم و بازی‌های این تیم را دنبال می‌کنم.

شرایط حال حاضر پرسپولیس چگونه است؟

شرایط خوب است و با چند پیروزی پیاپی حالا پرسپولیس در رقابت برای بازگشت به صدر جدول قرار دارد و با سپاهان بیشترین امتیاز را دارد. پرسپولیس بازیکنان خوبی دارد و طبیعی بود که کمی به زمان نیاز داشته باشد تا دوباره روزهای خوب را تجربه کند.

آیا می‌توان دوباره پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر ایران دانست؟

پرسپولیس بهترین بازیکنان را دارد و کالدرون هم از مربیان با تجربه است. به طور حتم پرسپولیس هنوز هم شانس اول قهرمانی در ایران است.

یکی از موضوعات اخیر این روزها، نیمکت نشینی بیرانوند است. شما دلیل این موضوع را چه می‌دانید؟

نمی‌دانم. فقط در مورد بیرانوند باید بگویم که او برترین دروازه‌بان آسیا است و چشم‌پوشی از این دروازه‌بان کار بسیار سختی است.

خیلی‌ها علت این موضوع را بی‌انضباطی می‌دانند؟

من در طول سه سالی که با بیرانوند کار کردم کوچکترین بی‌انضباطی از وی ندیدم.

البته به نظر می‌رسد بیرانوند نسبت به سال‌های اخیر افت داشته و روی گل‌هایی که دریافت می‌کند مقصر است؟

علت این موضوع را نمی‌دانم؛ اما تا جایی که بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کردم او مانند همیشه عملکرد خوبی داشت و یکی از مهره‌های اصلی تیمش بود. اگر هم به یاد داشته باشید او به تازگی از مراسم برترین‌های آسیا بازگشته است. در مورد بیرانوند می‌توانم بگویم که او هنوز برترین دروازه‌بان آسیا است.

رادوشوویچ هم در این شرایط عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و در تمام بازی‌هایی که به وی بازی رسیده توانسته رکورد ۱۰۰ درصد کلین شیت را به ثبت برساند.

رادو هم دروازه‌بان خوبی است. در یک تیم مدعی باید در هر پست چند بازیکن خوب حضور داشته باشند. به ویژه خط دروازه که پست حساسی است. به همین خاطر بود که در تمام این سال‌ها تلاش کردیم رادو را در تیم نگه داریم تا اگر مشکلی برای بیرانوند به وجود آمد به خاطر غیبت وی ضربه نخوریم.

با این شرایط به نظر می‌رسد که دیگر بیرانوند به صورت مطلق دروازه‌بان اول نیست و برای رسیدن به دروازه باید رقابت کند.
من این را نمی‌دانم. فقط می‌توانم بگویم بیرانوند با عملکردش ثابت کرده بهترین دروازه‌بان آسیا است و همچنین ۳ سال به عنوان برترین دروازه‌بان ایران انتخاب شد. او هنوز با سایر دروازه‌بانان اختلاف زیادی دارد و سخت است که حضور او را در ترکیب تیمی نادیده گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =