۱۱۲ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) محلات خودکفا شدند

خمین - ایرنا - رییس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) محلات گفت: ۱۱۲ مددجوی زیر پوشش این نهاد حمایتی امسال با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه و مراکز کاریابی به خودکفایی و اشتغال رسیدند و از چرخه فقر خارج شدند.

«حسین رجبی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۹۴ مددجوی زیر پوشش این نهاد با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال  پایدار روستایی، کارفرمایی، تبصره ۱۶ و ۲۲ مددجو از طریق مراکز کاریابی به اشتغال رسیدند.

وی اظهارداشت: این فرصت‌های شغلی در زمینه کسب و کار دامداری، ساخت گلخانه، پرورش گل محمدی‌، راه‌اندازی سفره‌خانه، واحد صنفی و خدماتی بوده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) محلات ادامه داد: برای ایجاد اشتغال از محل تبصره ۱۶، ۲۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال و از منابع داخلی یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

رجبی بیان کرد: اعتبارات اشتغال‌زایی امسال  از محل تبصره ۱۶ بالغ  بر ۲۴ میلیارد ریال بود که تاکنون مبلغ مذکور آن جذب شده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۰۰  فرصت شغلی دیگر برای مددجویان این نهاد حمایتی ایجاد شود.

رجبی افزود: ۱۱۶ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد حمایتی پارسال فراهم شده است ضمن اینکه پارسال ۳۰ مددجو از طریق مراکز کاریابی مشغول به کار شدند که ۱۷ نفر آنان زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

یک‌هزار و ۴۱۳ نفر مستمری بگیر در قالب ۹۲۹خانوار زیر پوشش نهاد حمایتی محلات هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =