۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83604716
۰ نفر

برچسب‌ها

کالاهای تاریخ مصرف گذشته بیش از ۴۰ واحد صنفی در خلخال جمع‌آوری شد

اردبیل_ایرنا_رییس واحد مهندسی بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی خلخال با اشاره به افزایش مواد غذایی تاریخ گذشته در برخی از واحدهای صنفی گفت: در یک ماه گذشته کالاهای فاسد و تاریخ مصرف گذشته بیش از ۴۰ واحد صنفی در این شهرستان جمع‌آوری و معدوم شد.

علی ملکی روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خلخال افزود: برخی از واحدهای صنفی در تحویل کالاهای فاسد و تاریخ مصرف گذشته به بهانه بیمه بودن کالا و ارجاع آن به کارخانه مشکل‌سازی می‌کنند که این موضوع باید با همکاری اتحادیه‌های صنفی از میان برداشته شود.

وی از ممنوعیت نگهداری مواد غذایی مایعاتی همچون آب معدنی،نوشابه و دوغ در بیرون از واحدهای صنفی خبر داد و گفت: قرار گرفتن این اقلام در مقابل نور آفتاب موجب از بین رفتن ارزش غذایی و فساد آن می‌شود.

رضوان صادقی ،معاون امور عمرانی فرماندار خلخال نیز در این جلسه با تاکید بر تشدید برخورد با فروشندگان و توزیع‌کنندگان موادغذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته گفت: مشاهده کنسرو و تن‌ماهی با سپری شدن ۲ سال از تاریخ انقضای مصرف در واحدهای صنفی پذیرفته نیست.

او اظهارکرد: مقاومت در تحویل موادغذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته به ماموران بهداشت محیط به بهانه ارجاع آن به کارخانه سازنده نیز بهانه‌ای غیرقابل توجیه بوده و باید بصورت جدی با این موضوع برخورد شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خلخال هم از راه‌اندازی سامانه جدید تجارت خبر داد و گفت: پنج قلم کالای اساسی و مایحتاج عمومی مردم از جمله گوشت قرمز،شکر ،چای ،روغن نباتی و برنج مشمول ثبت کالا در سامانه تجارت از بدو تولید تا زمان عرضه به مشتری می‌باشند.

سیدناصر میر مرسلی از تشویق بازاریان منصف در خلخال خبر داد و اظهارداشت: از آغاز طرح هدفمندی سوخت و افزایش قیمت بنزین هیچ‌گونه افزایش قیمت در بازار این شهرستان  مشاهده نشده است.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها