۲ مدال آلیش‌کاران در روز نخست پیکارهای قهرمانی جهان

تهران - ایرنا - نمایندگان کشتی آلیش مردان ایران در روز نخست رقابت‌های آلیش قهرمانی جهان در قزاقستان به یک مدال نقره و یک مدال برنز دست یافتند.

رقابت‌های آلیش مردان قهرمانی جهان از روز گذشته (یکشنبه) در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد که در پایان مسابقات روز نخست «محمد نبی‌زاده» در وزن ۷۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و «روح الله نعمتیان»  در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم «روح الله نعمتیان» در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر صفر «دانیلا لوپویوهوف» از استونی را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب «مارلن عبدالرسول‌اف» از قرقیزستان شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم «محمد نبی‌زاد» در دور نخست با نتیجه یک بر یک از سد «یوری سیری» از اوکراین گذشت. وی در دور بعد با نتیجه یک بر صفر «آلتاناران رینچنیدورج» از مغلوستان را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۶ بر صفر مقابل «نیکیتا لوپویوهوف» از استونی به پیروزی دست یافت. نماینده کشورمان در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر ۵ مقابل «الدیار سکسینبایف» از قرقیزستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۰ کیلوگرم «حبیب‌الله ترابی» در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۴ «تسند آیوش جانلاوتسوگزول» از مغولستان را از پیش رو برداشت اما در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب «بهروز گل محمدزودا» از تاجیکستان شد و به عنوان ششم رسید.

در وزن ۹۰ کیلوگرم «امیررضا بوداغی» در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر «راهول دوتری» از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «سوحباتار تسوگتسومبر» از مغلوستان به برتری دست یافت اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب «سیلاپبردی نوریف» از ترکمنستان شد و به عنوان چهارم رسید.

در این مسابقات دیدارهای رده‌بندی برگزار نشد و یک مدال برنز بر اساس امتیازات کشتی‌گیران به آنان اهداء شد.

امروز (دوشنبه) در مسابقات ۲ وزن پایانی، «حسن غفاری» و «پوریا رمضانی» در وزن‌های صد و به اضافه یکصد کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =