۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۹
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83604602
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود مددکاران اجتماعی در کرمان پیامدهای ناگواری دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان کرمان مدیریت بر مسائل اجتماعی را از اقدامات مددکاری دانست و گفت: تربیت مددکارانی که بتوانند نقش درستی را در حل و فصل مسائل اجتماعی به انجام برسانند، وظیفه‌ای است که باید به انجام برسد و تاکنون نیز کمبود این مددکاران پیامدهای ناگواری داشته و باید این خلاء تاثر برانگیز جبران شود.

عباس صادق زاده روز دوشنبه در نشست تخصصی بررسی مسائل اجتماعی دانشجویان دانشگاه ها زیرمجموعه گروه کاری اجتماعی - فرهنگی استان کرمان افزود: مددکاری رویکردی برای دستیابی به تصمیمات مناسب است و در استانی چون کرمان که خیرین هم رویکرد مددکاری دارند، باید دانشگاه هم به این رویکرد مجهز شود.

وی با تشریح وظایف گروه کاری  اجتماعی - فرهنگی اظهار داشت: بررسی مسائل اجتماعی دانشجویان و استفاده از ظرفیت های مددکاری برای رسیدگی به این مسائل ضرورتی است که گروه کاری  اجتماعی - فرهنگی نیز ضمن تایید این ضرورت بر بررسی آن تاکید دارد.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تشریح وضعیت مسائل اجتماعی دانشجویان در دانشگاه ها اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده، بیشترین مسائل متوجه دانشجویان ساکن خوابگاه است که در اولویت بندی دانشجویان خوابگاه های خودگردان بیشتر گرفتار مسائل اجتماعی هستند .

محسن بارانی با بیان اینکه از ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل ۲ هزار و ۵۰۰ نفرشان ساکن خوابگاه هستند اظهار داشت: شرایط خانوادگی و سختی های درسی و تحصیلی دو عامل اصلی در بروز و شیوع آسیب های اجتماعی است که دانشجویان در معرض قرار می گیرند . بنابراین دانشگاه با  تشکیل تیم همتایاران سلامت روان نسبت به ارائه خدمات گوناگون به دانشجویان اقدام کرده است .

محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی -  کاربردی  مهارت آموزی برای گروه های مختلف به ویژه دانشجویان را ضروری دانست و یاد آور شد شناسایی مسائل اجتماعی که دانشجویان دچار آن هستند از طریق روش های مددکاری می تواند تعریف درستی از مساله این گروه برای برنامه ریزی های بعدی ارائه کند.

زهرا موسی پور مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه همه پیشنهادات مطرح شده در گروه های تخصصی کوچک تر قابل بررسی است ، گفت : از دانشگاهها انتظار داریم با ارزیابی هایی که انجام می دهند ، مشخص کنند آسیب یا مسئله ای که دانشجویان با آن روبه رو هستند ، کدام است .

وی جدا شدن دانشگاه از جامعه را  شایسته ندانست و گفت :  مدیران و اساتید دانشگاه باید ورود دانشجویان را به متن جامعه فراهم کنند تا درک درستی از واقعیات اجتماعی پیدا کنند .

در این جلسه تخصصی توجه به اسناد بالادستی؛ شناسایی و اولویت بندی مسائل اجتماعی موجود در دانشگاه ها، استفاده از ظرفیت مددکاری به طور گسترده، فراهم کردن زمینه های نشاط اجتماعی دانشجویان از مهمترین پیشنهاداتی بود که طرح شد و  تشکیل کارگروهی خاص  بررسی مسائل اجتماعی دانشجویان مورد توافق قرار گرفت .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =