۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۷
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83604577
۰ نفر

برچسب‌ها

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همدان تجهیز می‌شود

همدان_ ایرنا_ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: امسال ۱۲ باب کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد این استان با اعتبار ۷۰ میلیون تومان تجهیز می‌شود.

احمدرضا احسانی شامگاه یکشنبه در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ملایر با بیان اینکه تنها با مشارکت، همراهی و هم‌افزایی اصحاب فرهنگ و هنر می‌توانیم در این عرصه تاثیرگذار باشیم و این مساعدت و همکاری برای حل مشکلات باید در تمامی شهرستان‌ها رخ دهد افزود: با وجود تمامی محدودیت‌ها نگاه ما به شهرستان‌ها عادلانه و بر اساس ظرفیت و شاخص‌ها است.

وی هدف از حضور در شهرستان‌ها را دیدار چهره به چهره با هنرمندان، بررسی و شناسایی نیازها، تلاش برای حل مشکلات و قدردانی از زحمات اصحاب فرهنگ و هنر عنوان کرد و افزود: تلاش ما توسعه فرهنگ و هنر و ایجاد امکانات لازم برای هنرمندان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان ملایر را در بسیاری شاخص‌ها همچون جمعیتی، وجود نخبگان فرهنگی، فرهیختگان و هنرمندان پیشتاز دانست و بیان کرد: در توزیع اعتبارات شاخص‌های هر شهرستان لحاظ می‌شود.

احسانی با تاکید بر اینکه نگاه ما در حوزه فرهنگ و هنر بدون تبعیض و عادلانه است گفت: در تلاش برای برگزاری نشست‌های فصلی در شهرستان‌ها و بررسی و پیگیری مشکلات هستیم.

وی درباره مشکلات انجمن‌های هنری و ادبی اظهار داشت: تا اندازه‌ای در حق انجمن‌ها غفلت شده که با آغاز پرداخت اعتبارات به صورت فصلی برای انجمن‌ها به دنبال بهبود شرایط آنها هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان تاکید کرد: برای انجمن‌های شناسنامه‌دار فضا و تجهیزات تامین می‌شود به شرط آنکه فعالیت داشته باشند.

نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد همدان با هنرمندان ملایر

ملایر صاحب سالن پلاتو می‌شود

وی همچنین به هنرمندان تئاتر و نمایش ملایر قول مساعد داد: در صورت تامین اتاق و محلی مناسب، تمامی تجهیزات لازم برای سالن پلاتو در این شهر تامین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه مرکز آموزش هنر ملایر نیز فضایی مساعد برای فعالیت‌های هنری و فرهنگی است و در صدد تجهیز این مرکز هستیم گفت: در صورت امکان یک سالن پلاتو نیز در این مرکز تجهیز می‌کنیم.

احسانی با تاکید بر جدی گرفتن آموزش در فعالیت‌های هنری افزود: از مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نیازهای حوزه فرهنگ و هنر مطالبه شود، چراکه این امر به قدرت چانه‌زنی ما برای حل مشکلات کمک می کند.

وی همچنین از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر خواست: به صورت دوره‌ای بزرگداشت مفاخر این شهر و تجلیل از آنان برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان توجه به مسائل روز جامعه را در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری ضروری دانست و عدالت فرهنگی و هنری را رویکرد اصلی این نهاد عنوان کرد.

احسانی ادامه داد: شهرستان‌های این استان در حوزه فرهنگی و هنری دارای قابلیت و ظرفیت قابل توجهی هستند که با جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌های تاثیرگذار برگزار کنند تا شاهد توسعه فرهنگی استان باشیم.

وی با بیان اینکه کار در حوزه فرهنگ انتها ندارد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر را یکی از فعال‌ترین اداره‌های استان دانست.

احسانی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص فرهنگی و هنری استان برشمرد و ملایر را میزبان شایسته‌ای در برگزاری این جشنواره قلمداد کرد.

در این نشست فعالان حوزه فرهنگ و هنر ملایر مشکلات و مطالبات خود را مطرح و خواستار حل این مسائل برای توسعه بیشتر فرهنگ و هنر این شهر شدند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =