۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۱
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83604443
۰ نفر

برچسب‌ها

طوفان سهمگین در اروپا جان ۹ نفر را گرفت

تهران – ایرنا – تعداد کشته‌های طوفان در کشورهای اسپانیا، پرتغال و فرانسه در روز یکشنبه (۱ دی ۹۸) به ۹ نفر رسید و حال آن که بارش شدید باران و وزش بادهای سخت‌تری برای این منطقه پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طوفان های «السا» و «فابین» منجر به طغیان رودخانه ها شده، کابل های برق را پایین آورده، درختان را ریشه کن کرده، سفرهای هوایی و ریلی در سراسر این منطقه از اروپا را مختل کرده و بیش از ۱۱۸ هزار خانوار را در خاموشی فرو برده است.

تاکنون دو نفر در پرتغال جان باخته اند و هفت نیز در اسپانیا قربانی شده اند. در حالی که توفان السا روز شنبه به طرف بریتانیا حرکت کرد، ‌ طوفان فابین با سرعت بیشتری به منطقه ای در شمال غربی اسپانیا هجوم آورد به طوری که سرعت بادهای آن ۱۷۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است. این وضعیت به لغو ۱۴ پرواز در اسپانیا انجامید.

تعدادی از پارک های شهر مادرید به دلیل وزش بادهای سهمگین، روز شنبه تعطیل اعلام شد. با این حال، مقام های اسپانیا امروز اعلام کردند که طوفان فابین به سرعت در حال دور شدن از این منطقه است.

جنوب‌غربی فرانسه در وضعیت هشدار

پارک ها و قبرستان های واقع در جنوب غربی فرانسه روز شنبه تعطیل بود و اجرای یک سیرک فرانسوی به دلیل وزش باد لغو شد.

سازمان هواشناسی فرانسه در ۱۵ منطقه از جنوب غربی این کشور در روز شنبه وضعیت هشدار نارنجی اعلام کرد.

شدت وزش باد در منطقه جنوب غربی فرانسه در نزدیکی مرز اسپانیا، ۱۴۸ کیلومتر در ساعت گزارش شد. در سراسر این منطقه، ‌ ۱۱۰  هزار خانوار با معضل بی برقی مواجه شدند.

شبکه ریلی SNCF فرانسه از بیم افتادن تنه درختان روی ریل ها، بخشی از خدمات خود در جنوب غربی این کشور را لغو کرد.

همچنین مقام های جزیره فرانسوی کرس در دریای مدیترانه همه فرودگاه های این جزیره را به دلیل نزدیک شدن طوفان تعطیل کردند.۹۱۰۹

همچنین مسیرهای منتهی به شهر آژاکسیو در جزیره کرس برای جلوگیری از مواجه ساکنان با سیلاب، مسدود شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha