رونمایی از ترجمه فارسی تازه‌ترین اثر پیتر سینگر

تهران- ایرنا- مصطفی ملیکان و محمدرضا جلایی‌پور از تازه‌ترین اثر ترجمه شده پیتر سینگر، فیلسوف اخلاق معاصر به زبان فارسی با عنوان «دیگر دوستی موثر» رونمایی خواهند کرد.

دیگر دوستی موثر در حقیقت به نحوی به این پرسش پاسخ می‌دهد که «رساندن بیشترین خیر چگونه فهم ما را از زندگی اخلاقی تغییر می‌دهد؟»؛ این کتاب نوشته پیتر سینگر فیلسوف اخلاق در عصر کنونی است. سینگر در این کتاب تلاش می‌کند تا درکی نو از اصلاح الگوهای مصرف و مشارکت در امور خیریه به خوانندگان خود عرضه دارد. وی در کتاب خود عملا بسیاری از تصورات غالبی دوران کنونی را به چالش می‌کشد و نشان می‌دهد انسان امروزی چگونه می‌تواند با دوری از مصرف زدگی به شکل موثری در امور خیر و نوع دوستی مشارکت داشته باشد.

جلسه رونمایی و بررسی کتاب «دیگردوستی مؤثر» روز دوشنبه دوم دی ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در تهران برگزار خواهد شد. در این جلسه قرار است مصطفی ملکیان و محمدرضا جلایی پور با طرح نقطه نظرات خود درباره ایده اصلی کتاب بپردازند.

مصطفی ملکیان و جلایی پور به عنوان سخرانان این نشست، هر دو مقدمه‌ای بر این کتاب نوشته‌اند و این اثر به تازه‌گی به همت نشر نی به کتابفروشی‌ها راه پیدا کرده است. گفتنی است موسسه دارالاکرام جلسه رونمایی از این کتاب را در «تالار همایش فرهنگ و هنر» واقع در تهران، بین چهارراه ولیعصر و فلسطین جنوبی، نبش برادران مظفر جنوبی اعلام کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =